gmail de "mail geldi uyarısı" gönderme methodu

Selamlar,

Şimdi bir gmail accountu var diyelim. E-mail hesabı yani. Ben şöyle bir şey yapmak istiyorum:

ayşe bu emaile mail attığında ali, veli ve fatmaya
ali bu emaile mail attığında ayşe, veli ve fatmaya
veli bu emaile mail attığında ali, ayşe ve fatmaya

"Şu kişi oraya bir mail attı şimdi" ya da en azından "mail adresine bir mail atıldı" şeklinde bir otomatik mail gönderilsin istiyorum. fakat bunun outlook kullanarak yapılmasını tercih etmiyorum.

gmail deki filtrelere baktım ama sadece maili arşivleme, forwardlama, direk silme gibi methodlar vardı orada.

konuyla ilgili bilgisi olan ve yardımcı olabilecek birisi varsa sevinirim.

gmail de o tür filtrelemer bulunmamakta. hali hazırda kullandıkları filtreleme methodu aslında etiketlerden ibarettir.

  • winsome  (14.01.09 09:38:38)
Eger otomatik gonderilecek insanlarin sayisi az ise filtre ile yapilabilir. Her kisi icin bir filtre yapar, emaili geri kalanlara forward ettirirsin.

Orn:
Filtre 1. from:ayse, action:forward ali, veli, fatma
  • wpi  (14.01.09 09:41:17)
@wpi: ama işte mailin kendisini forward etmek istemiyorum. sadece ali veli fatmaya mail gönderildiğini belirten bir notification gitsin istiyorum.

@winsome: hayallah. belki başka bir email servisinde vardır da oraya mailleri forward edip sonra notification gitmesini sağlayabilirim aslında. o olabilir mi acaba ?
  • oyvind  (14.01.09 11:35:32)
Birden fazli bilgisayarda gtalk kurulabiliyor mu bilmiyorum ama eger kurulabiliyorsa onu deneyebilirsin. Herkesin bilgisayarinda o gmail hesabi ile login olmus bir gtalk olur, yeni mail gelince gorurler. Ama ufak ihtimal acikcasi.

Dedigin seyi yapmak zor degil ama Gmail kullanarak zor sanirim.
  • wpi  (14.01.09 13:36:01)