universite hakkinda birkac soru

simdi an itibariyle hazirlik sinifini bitirmis durumdayim. Irregular olmak istemedigim icin bolume gecmeyi dusunmuyorum. Bolumum ingilizce isletme. Sizce devam edip hazirliga ingilizcemi mi gelistireyim. Yoksa dondurup lys ye mi calisayim. Farkli bir bolum icin.

Birde tam burslu ingilizce isletme mi daha iyidir. Yoksa kibrista yada doguda insaat muhendisligi filan mi? Annem muhendislik istiyo. Biliyorsunuz isletmenin namini.

Ben de ingilizce isletme okuyorum, irregular baslamistim. Ama ben hazirlik gecme sinavina girmeye dahi tenezzul etmemistim yatarim diye. Yari donemde sikintidan kafayi yedigim icin gectim. Su an 2.sinifim. Ben sizin yerinizde olsam irregular baslardim. Eger adam gibi kendinizi gelistirebilirseniz bence isletme hem okumasi hem is bulmasi rahat bi bolum. Okuluna da bagli tabi biraz.

  • ozzyninpambukgotu  (25.01.13 19:50:45)
okul yeni bi okul egitimi fena degil. 2. Bi yabanci dil daha ekliyecem yanina. Ama mantikli olan ingilizceyi cok gelistirmek gibi. Ielts veririm hic olmassa.

  • OneWingedAngel  (25.01.13 20:00:27)
ingilizceni o kadar iyi geliştir ki mezun olduktan sonra tekrardan ingilizce falan kasmak zorunda kalma. benim hazırlığı atlayan, yarıda bırakıp bölüme geçen bir sürü arkadaşım var mezun olduktan sonra harıl harıl ingilizce kursuna gittiler.

eğer ingilizce tamamsa da, bence hazırlığa devam et, o sırada başka bir dil kursuna git. üniversite eğitiminin kendini geliştirmeye en yatkın senesi hazırlık.
  • roket adam  (25.01.13 20:30:59)
ingilizce icin baska kursa gerek yok diye dusunuyorum. Hocalarimiz cidden cok iyi. Belki baska bi dil icin olur.

  • OneWingedAngel  (25.01.13 20:41:17)
Aynen, başka dil için zaten.

  • roket adam  (25.01.13 20:56:06)
sınavı geçmişsin. hazırlığa devam edip ingilizceni geliştiremezsin. zaten geçecek kadar öğretecekler herkese. onu ele bence.

  • kenarortay  (25.01.13 22:03:25)
hayir upper hazirligi gecmek icin yeterli simdi advanced ve ielts var onumuzde en iyi kur olaraktan.

  • OneWingedAngel  (25.01.13 23:20:50)