doğum saati

merhaba duyuru yükselenimi hesaplarken hep acaba mı? diye düşünüp duruyorum. şöyle ki babam doğumumu akşam üstü diye hatırlıyor 5 6 gibi diyor ama doğum kartımda 7 küsür yazıyor. sorum şu ki doğar doğmaz mı alıyorlar o saati. hani şu şu tarihte bir canlı kız doğurmuştur yazılı bir doğum belgesi oluyor oradaki saat doğru mudur dikkate alabilir miyim acaba?

Onun üzerine 12 yıl 15 saniye ekleyeceksin, malum yıldızlar geç görüyor biraz.

  • gerzekali final edition sp1  (18.01.13 12:46:44)
baban heyecandan sıkıntıdan tam saati bilmiyor olabilir ama hastane de dakikası dakikasına yazmamıştır büyük ihtimalle. ama saat 5 ile 7 küsür arasında olduğunu biliyorsun. bu kadar sürede bir burç atlamış olur gene emin olamazsın, bu yüzden güvendiğin bir astrolog varsa rektifikasyon (doğum saatini belirleme) yöntemiyle öğrenebilirsin. yaşadığın önemli olayları alacak ve uygun konumları hesaplayıp o yasananlara en uygun doğum saatini belirleyecek.

  • öptüm sezen  (18.01.13 13:38:00)
bu rektifikasyon olayını da duydum ama yoğun bir işlem olduğundan kimse hayrına yapmıyor, bu gibi durumlar için de para dökemiyorum yani
kendi kendime çıkarıyorum, bir aralar kafayı sıyırdığımı farkedip bıraktım ama tekrar bir yönelme oldu keşke şu belirleme olayını bilsem de kendim yapsam..

  • musluksuyu  (18.01.13 13:55:11)
uygun bi zamanında yaptırırsın öyle çok paralar alınmıyor bunun için. çünkü haritanı iyice anlamak, üzerine çalışmak istiyorsan doğum saatini kesin olarak belirlemek durumundasın. aldığın her bilgi yanlış olabilir yoksa. ama tabii ne düzeyde ilgilendiğin de önemli.
tamamiyle hakim olmak gerekiyor astrolojiye, doğum saatini doğrulayabilmek için.
ama aylık yıllık yorumları okumak için gerekliyse örneğin, hangi iki burç arasında kaldıysan ikisinin de yorumlarını oku, hangisi sana uyuyor tahlil et.
genel yükselen yorumlarıyla da bunu sağlayabilirsin. en iyi çözüm bu şimdilik.
ama saati kesin bilmen durumunda yükselene gelen açıları da bilirsin ve yükselen astrolojide bazıları için en önemli nokta oldugundan cok da bilgi edinirsin. bir de ay ortalama iki saatte bir derece ilerler. onun dışında haritandaki diğer değişkenler zaten yerlerinde olacaklar.
ama orta noktalar harmonikler arap noktaları gibi çok özel bilgiler dakikalık işliyorlar.
  • öptüm sezen  (18.01.13 14:42:51)