İlla canlarını mı yakalım?

Yaş 22, Erkek.

Yahu bu kadın kısmı garip. Biliyoruz hepimiz tabii bunu. Biz de az garip değiliz aslında.

Teknoloji çağında olmamız ve iletişimin daha kolaylaşmasından dolayı binlerce arkadaşımız var. Çiftleşmek ya da duygu paylaşmak, hangi açıdan bakarsak bakalım bir eş arıyoruz muhakkak. İletişimin kolaylaşması da muhtemel sevgili adayı sayımızı arttırıyor.

İnsan da doğası gereği kanaatsiz bir varlık olduğu için, sürekli daha seksi, daha kariyerli, daha akıllı bir sevgili bakıyor halihazırda sevgilisi varken. Gözü kayıyor da diyebiliriz tabii.

Her neyse, bu güvensizlik ortamında ben güvene çok önem veren bir insan olarak sosyal ortamlarında potansiyel sevgili olarak kafamda değerlendirirken hep bu noktada soru işareti oluşuyor karşı tarafla ilgili. Özgüven eksikliğine de yorabilirsiniz ama ben öyle olduğunu düşünmüyorum. Yarın bir gün birisini hayatıma aldığımda, karşı tarafın ilişkiden beklentilerini tamamen karşılayabilen biri olsam dahi hep bir kaçıp gitme isteği var insanlarda. O da gidecek. Ben hep buradayım, aynıyım. Acaba sorun benim hep burada ve aynı olmam olabilir mi?

İlla Berkecan olup can mı yakmalıyım?

Sen çok yanlış gelmişsin bence. Şöyle diyeyim, Berkecan olabilsen olurdun.

  • Adrammeleck  (13.01.13 21:44:32)
sen ölene kadar sen olacağın için onlar hep gelip gidiyomuş gibi görünecek. yoksa gelen giden yok esasen. izafiyetten yani.

  • kediebesi  (13.01.13 21:44:38 ~ 21:44:55)
Sende kendimi gördüm. Aynı ben. Soguk biri olmaya çalışırken buluyorum ben de kendimi,hiç dogamda olmasa bile..Cevapları merakla ve ihtiyaçla bekliyorum.Sevgiler,saygılar.

  • kokhucre  (13.01.13 21:46:36)
bob marleyin orda burda dolaşan bi sözü var onu bi oku güzel cevap olur soruna bulunca eklerim özeti takma o kadar senleyse senledir ne diyem carpe diem

heh al buyur:o'nun ilk aşkı olmayabilirsin, son aşkı da; hatta bir tanesi de, daha
önce aşık oldu, tekrar olabilir. ama şu an seni seviyorsa daha ne
olabilir ki? tıpkı senin gibi, o da mükemmel değil ve ikiniz birlikte
asla mükemmel olamayabilirsiniz. ama şayet o seni güldürebiliyorsa, iki
kez düşündürebiliyorsa -kabul edersin ki; insanlar hata yaparlar- onu
seninle tutmaya çalış ve ona verebileceğin herşeyi ver. seni günün her
anında düşünmüyor olabilir ama sana kırabileceğini bildiği bir parçasını
verecektir -kalbini. yaralama onu, değiştirmeye çalışma, çözümlemeye
kalkma ve verebileceğinden fazlasını bekleme. seni mutlu ettiğinde
gülümse, kızdırdığında fark etmesini sağla ve yokken özlediğini bil
*bob marley*
  • zararsızsoy  (13.01.13 21:47:17 ~ 21:51:17)
tespitler iyi hoş, anlıyorum ve çoğuna katılıyorum ama bağladığın çıkış yolu olmamış en sonda. senin kafada biri berkecan olamaz can yakamaz zaten. karakterini bozmuş olursun o zaman, huzursuz olursun. sen içinden geldiği gibi yaşa, çok üzerine düşme kimsenin yeter. vicdanın rahat olsun.

  • nıç  (13.01.13 22:08:30)
aslında şu bi gerçekki berkecan olup canı yakılmayı hakeden çok fazla kişi var ne yazık ki ama eğer berkecan olmaya çalışırsan kişiliğini çiğnemiş olursun.ama şu da bi gerçekki kızlar berkecanları sever canları yandıktan sonra da erkekler odundur der herşey gönlünce olsun

  • erdok  (14.01.13 05:58:26)