FMA gibi yok mu?

Sanıyorum epey anime izledim, FMA gibi başka bir anime göremedim. Sanıyorum olsa olsa üç büyüklerde bu tatlar alınabilir, ama onlara başlamaya da gözüm yemiyor. Bleach izledim mesela, epey oldu. 310da bildiğin bitti ve ben bıraktım daha da ne oldu bilmiyorum. Ama FMA'nın yanından bile geçemez verdiği duygular.

FMA'da aksiyon, drama, fantezi, komedi o kadar iyi harmanlanmıştı ki; hikaye öylesine derin ve güzel işlenmişti ki beynimin bir köşesine kazındı resmen bu özellikleriyle. İzleyip de on üzerinden dokuz puan verdiğim animelerin çoğu bu öğelerin sadece birini iyi derecede işlemeyi başarmış oluyor ya da beni etkileyen kısmı o kadar oluyor. FMA insanı içine alıyordu, karakterlerden biri yapıyordu. Slice of life değil de tamamen farklı bir evrendeki hayatın tamamını veriyordu seride. Gelin görün ki ben bir daha böyle bir şey bulamadım. Napmalı, netmeli?

o zaman one piece'e yönelicen dayı. sen varyasyonlu anime arıyorsun. çizimler, hikaye, macera, combat, komedi vs. gibi konularda fma ile yarışabilecek tek anime bence op'dur. duygu yoğunluğu ve konu işlenişini çok iyi kotarıyorlar. fazla bölüm olması da gözünü korkutmasın. filler bölümleri çıkarınca baya azalıyor izlenicek bölüm sayısı. zaten bi izlemeye başlayınca çabucak bitiyor.

not: konu biraz yavaş ilerlediğinden başlarda biraz sıkılabilirsin. sakın bırakma, izlemeye devam et.
  • Kaczynski  (13.01.13 16:52:46)
Ben fillerları geçemem takıntım vardır benim. İşkence de olsa izliyorum malesef :(. Neyse artık, listemdeki birkaç kesinlikle izlemeye karar verdiğim klasiği bitirdikten sonra OP'a bakayım o zaman.

  • Adrammeleck  (13.01.13 16:59:10)
En sevdiğim anime açık ara FMA ama bazen de One Piece oluyor. One Piece'in verdiği tat biraz daha farklı tabi. Yine de favorilerimden. Bu arada FMA: Brotherhood'dan bahsediyorsun değil mi? Eğer sadece FMA'dan bahsediyorsan FMA: Brotherhood'a da bak kesinlikle.

- Cowboy Bebop sanırım bu tarz duygulara en fazla yaklaştıracak olanlardan. Her bölümü farklı hikayeleri işlese de bittiğinde gerçekten mükemmel bir seri olduğunu farkediyorsun ve zırt pırt özlüyorsun.

- Trigun yine en iyi serilerden birisi ve yine komedi, duygusallık, felsefi yaklaşımlar bu seride de var.

- One Piece'den az önce bahsettim ama en son bunu izlemelisin sanırım. Diğer ikisi yaklaşık 25'er bölüm, OP ise 600lerde miydi en son? Göz korkutan cinsten ama şöyle söyleyeyim; en sevdiğin animelerden olacak. Çünkü komedisi gerçekten komik, duygusallığı çok fena (kendimi hıgh diye kastığımı bilirim ağlamamak için), samimiyet mükemmellik derecesinde ön planda. FMA:B'ye göre en önemli eksiği bölüm başına imbalık katsayısının düşük olması, ve FMA:B'deki o strateji hissiyatının düşük olması. Yine de dediğim gibi, en sevdiklerimden. Naruto falan izlemeyi düşünüyorsan bundan önce izle çünkü One Piece'ten sonra pek bir anime sana yavan gelecek.
  • Yahuda  (13.01.13 17:26:15)
fma süper bence de.

nicktende anlaşılacagı gibi rurouni kenshin ciyim.
claymore favorilerimden.
hellsing iyi
  • rurouni  (13.01.13 17:30:44)
myanimelist.net

Evet brotherhood'a da baktım tabi.
  • Adrammeleck  (13.01.13 17:36:55)