Jestler ile psikolojik üstünlük kurmak

Elemanla tokalaşıyoruz, diğer eliyle elime vuruyor yavaşca. Omzuma dokunuyor konuşurken falan. Ya da o geldiğinde hoşgeldin dostum diyerekten masada kalkarken, sanki elini öpecekmişim gibi yok yok rahatsız olma vs. triplerine girmesi bildiğin psikolojik üstünlük sağlıyor bu elemana. Nasıl olur da bu tür şeyleri öğrenirim? Var mı kitabı falan?

ekleme: agalar elemanla konum olarak aynıyız. sosyal statü olarak da ben üstünüm diyebilirim. sadece bana fazla özgüven dolu geliyor bu hareketler. o tür hareketleri uygulayabilirim rahatlıkla. sosyallik açısından son dönemde düşüşte olsam da gerçekten bu tür şeyleri hiçbir zaman yapmadım. ve benim öğrenmekten kastım da sizin bahsettiklerinizin çok daha üstünde bir şey. daha çok teknik kısımlar. mesela, kime yapmamalı bu tür şeyleri, neden yapmamalı, neden yapmalı. sadece yapılış şeklini ben de biliyorum zaten. hareketin kralını yaparım istesem. (gördüğüm kadarıyla olanını yaparım) benim gördüğümden daha çok görmüş adamlar yazıyordur muhtemelen bu işin kitaplarını da. ben en iyisi kafa sikmeden o kitaplardan alıp okuyayım. ağzı olan konuşuyor yoksa :)

Beden dili kullanımı genel olarak:

www.kitapyurdu.com
  • Hallerlale  (09.01.13 23:29:24)
boşuna araştırma yapında yoksa yapamazsın.

  • snatch  (09.01.13 23:33:28)
kamyoncuların takıldığı kıraathanelere takıl.Oradan kaparsın bişeyler

  • pierre bezukhov  (09.01.13 23:40:00)
basit şeyler bunlar abi. bunlarla uğraşan adam da basit adamdır ben sana söyleyeyim. rahatsız olma dediğinde contraya geçeceksin güleceksin ne rahatsızlığı ya diyceksin.

  • solo  (09.01.13 23:40:02)
bunları bende yapıyorum. üstünlükle ne alakası var? sen biraz ezik tipsin galiba. tek sebebi budur bence. kendine güven biraz.

  • nemo problemo  (09.01.13 23:46:02)
öyle okuyaak filan olmaz o isler. isin icinde pisiceksin ya da sosyal olucaksin.

sosyal oldukca, önce konusamayacak sonra neden konusamiyorum ben diyip aktif olmayi ögrenicek sonra konusmaya baslayip ardindan jest mimiklerinle yönlendirebilceksin, zaten vucut dilide güvenle beraber geliyo kendine.

o psikolojik üstünük sagliyo dedigin senden daha üstündür muhtemelen ya da kendine güveniyodur olay o.

söyle düsün, afrikada ilkel bi kabileye gittin yardim amacli, yürüyüsün nasil degisir, ya da ordaki vcut dilin nasil olur?
  • serabetan  (09.01.13 23:46:41)
obama ile tayyip erdoğan'ın karşılaşmalarını dikkatle izlerseniz obama'nın her defasında pozisyon olarak üstünlüğünü vücut dili ile sergilediğini görürsünüz. boş beleş yapılan hareketler değildir bunlar ama o arkadaşı bilemeyeceğim.

mesela obama her defasında el sıkışırken atik davranı ve tayyip erdoğan'ın omzuna dokunur boşta kalan eliyle. seni seviyorum gibi bişey bu. ama aynısını tayyip erdoğan yapmaz. veya biri bacak bacak üstüne atar, diğeri de aynı şeyi yapar altta kalmamak için.

uluslararası ilişkiler okuyan bir arkadaşım davranısçalcılar var bunlarla ilgileniyorlar demişti. ötesini bilmem.

he benim arkadaşım da var her defasında omzuma dokunur ama statü olarak değil. özgüveni yerlerde ama biraz yavşak. her zaman işlemez yani. o arkadaşını yavşak konumuna düşürerek biraz yola getirmeyi deneyebilirsin.
  • bihaber  (10.01.13 00:58:53)