sinema gözlüğü.

aşağılardaki 3d gözlük sorusunu görünce aklıma geldi.

arkadaş yakın zamanda sinemaya, bilhassa cinemaximum'lara gidip de o gözlüğü iade etmeyeniniz oldu mu?

biz hobbite gittik 5 kişi, bi ben iade ettim.

  • dampire  (09.01.13 00:41:36)
kadıköy rexx de satın alıyorsun 3 liraya senin oluyor.ben etmedim.ama salon çıkışına kutu koymuşlar bende arkadaşlarla gittiğimde para vermeyin gidin kutudan alın dedim aldılar.

  • ehli suhan  (09.01.13 00:46:21)
parasını alıp sonra gözlüğü geri almaları saçma. arkadaşlar hep geri vermiş.(nautilus)

  • bass solo take one  (09.01.13 00:47:28 ~ 00:47:44)
gözlüğümüzü iade etmedik. ben eve gelince onları bir de temizledim bir güzel. bir dahaki gidişimizde yenisini almadık. fazladan para da vermedik haliyle.
bir seferinde aniden sinemaya gitmeye karar verdik. gözlükler yanımızda değildi yine aldık, yine vermedik. bir biz vermedik sanırım herkes bırakıyordu.
belki gözlerim hassas, mikrop kapacak. toplayıp toplayıp satıyorlar.

@bass solo take one, onların gözlüğün parası değil sadece kullanım ücretiymiş.
o yuzden gerı alınıyormus.

'kendi gözlüğümüzü getirdik' derseniz bir şey demiyorlar. almak için ısrar etmiyorlar.
  • kırmızıkaşekaban  (09.01.13 00:52:52)
şu an önümde duruyor, hobbit'ten kalma bir tane. e tabi gece 1 de bitince film, kimse takip etmiyor kutu falan.

nautilus taki durum bu...
  • mattbarlow  (09.01.13 00:53:49)
ben gittim. her defasinda daha evvelden aldigim gozlugu yanimda goturuyorum. kimse de gozlugu verin demedi. dese de vermem zaten. zira daha evvel bir defa gisede sordum. bu 2 tl ile gozlugu mu aliyoruz yoksa kiraliyor muyuz diye? once kem kum, sonra almis oluyorsunuz dedi.

  • entrapmen  (09.01.13 00:55:23)
baktım, geçenlerde sözlükte de konuşuluyordu bu konu. oradan da aklımda kalmıştı. gerçi hepsi cinemaximum'du sanırım ama kaç sefer verdim bunun parasını. the hobbit: an unexpected journey için sanırım yine bir cinemaximum sinemasına gideceğim. bu sefer vermemeye kararlı gibiyim. bu sefer girmeden önce özellike soracağım biletçiye. bakalım nasıl olacak.

tek kullanım olayının doğru olduğunu sanmıyorum hiç. en azından xpand için.
  • oxibrinth  (09.01.13 00:59:31 ~ 01:00:27)
2 tl vermişim geri verir miyim hiç? adam istedi cevap bile vermedim. zamanında 3 tlye satıyorlardı zaten, satın aldıklarımıza saysın.

  • neira  (09.01.13 01:08:26)
en son ben de iade etmedim. zaten çıkışta toplayan olursa da, evden getirdim ben bunu der geçilir.

he tabi her sinemaya gittiğinde yanında 3d gözlük taşımak saçma geliyor, her koltuğa bağlı yapsalar bence daha güzel olur. öküzler dışında götüren götürmez, ekstra para da almazlar. (ama niye almasınlar dimi eheh)
  • lord esseginziki  (09.01.13 02:20:09)
o sadece kiralama bedeli, satınalmiyorsunuz ve genelde kutuya birakilmasi gerekir.
kendi gözlügünüzü getirdiginiz takdirde kimsenin sesi cikmiyor cünkü ille de oradan kiralanacak diye bir zorunluluk yok.
normal sartlar altinda sinemaya ne kadar planli programli gidilir muamma? o kadarini hesap edipte sürekli gözlük tasiyamam.. biz is cikisi kafamiza esince gidiyoruz, yada alisveris sonrasi hadi bi de sinema yapalim vs gibi olusuyor..
siz disciye de sadece gitmeden önce dislerinizi fircalayan takim olmalisiniz :)
  • Mügüs  (09.01.13 02:35:20)
ben etmedim, evdekilerle aynı benim. kullanırım dedim.

  • godless frog  (09.01.13 02:39:30)
ben de geri verdim, otomatiğe bağlamışım

  • sannora  (09.01.13 08:02:18)
2 lira verdim ben ona ne geri verecekmişim yaa! güneş gözlüğü gibi boynuma astım çıktım. (natilus)

  • zenc  (09.01.13 08:37:45)