ne tip ram almak lazım?

selam,
2 yıllık bi toshiba notebook' um var. modeli satellite m70-192. bu makina son zamanlarda iyice ağırlaştı, ben de format attım. biraz hızlandı ama daha iyi olması için ram' ini arttırmam gerekirmiş (cahilim bilmiyorum işte!) şu an ram i 512 mb. bunu kaça çıkartabilirim en fazla ve hangi tip ram almam gerekir? hatta şunu al diye link verirseniz daha memnun olurum... :)

ddr2 imiş ram modeli şuradan öğrendiğim üzere: www.hardwaremania.com

sizin bilgisayarınızda da 2 ram soketi vardır. bildiğim kadarıyla şu an en fazla 4gb (2*2gb) ya çıkarabilirsiniz. bu biraz fazla bence ama para sorun olmaz diyorsanız süper olur bilgisayarınız.

şuradan da fiyat hakkında bilgi sahibi olup isterseniz sipariş verebilirsiniz (fiyat hiç araştırmadım bunlar pahalı mı bilmiyorum)

www.hepsiburada.com

ddr2 lere bakarsınız. montesi kolay sadece yerine takıyorsunuz.

edit: evet maksimum memory 2gb imiş. 2*2 lere hiç bakmayın efendim. ben de teşekkürü borç bilirim trimpot..
  • dambil  (07.01.09 09:27:31 ~ 09:34:26)
maksimum memory 2 gb okudum ben?

tinyurl.com
  • trimpot  (07.01.09 09:31:07)
atmıyım çok bilmiyorum ama bi ara sormuştum bi yerlere maksimum u 2 gb olabilir demişlerdi sanırım... kesin bilgi verebilirseniz çok makbule geçer.

  • hevipeyra  (07.01.09 09:35:40)
trimpot un dediği doğrudur. maksimum 2 yazıyor kabak gibi=)

  • dambil  (07.01.09 09:45:07)
Kesin bilgi 2 GB iste.

Senin yapman gereken 2 GB bir RAM alip 512'nin yanina takmak. Eger ki ikisi birlikte sorunsuz calisiyorsa ve RAM'leri gösteriyorsa Kingston'un sayfasinda yazan yanlistir.

Ama eger calismazsa Maksimum 2 GB'dir, dogrudur.
  • trimpot  (07.01.09 09:45:37)
teşekkürler arkadaşlar. söyledikleriniz doğrultusunda hepsiburada' da şöyle bi ram gördüm. bundan 2 adet alıp taksam nasıl olur sizce? ram de marka çok önem arz edermi? fiyatı iyi gibi diğer alternatiflere göre.

edit: linki vermemişim.. :)

www.hepsiburada.com
  • hevipeyra  (07.01.09 10:00:15 ~ 10:02:16)
ben çok bir şey farkedeceğini düşünmüyorum ama ram de 1 numara kingston. 2 tane 1gb lık alıp takabilirsin tabi..

  • dambil  (07.01.09 10:21:57)
teşekkürler...

  • hevipeyra  (07.01.09 10:33:18)
benim bildiğim RAM alırken Mhz olayı da önemlidir; tahmin ediyorum ki sizin alıcağınız ram 333Mhz falan olmalı, verdiğiniz link 667 Mhz, uyar mı bilmiyorum, yanlışsam düzeltin.
edit: 266 mhz imiş...

  • sazz  (07.01.09 18:05:58 ~ 18:07:36)
hmmm... o konuda bilgim yok işte. bunada birisi cevap verirse sevinirim...

  • hevipeyra  (07.01.09 19:04:27)
533 DDR2 destekledigini söylüyor Kingston. 667 Mhz 533 olarak calisir, sorun olmaz.

Ama siz isterseniz sunu alin, rahat edin: www.hepsiburada.com
  • trimpot  (07.01.09 22:29:01 ~ 22:29:29)