yurtdışına masrafsız para yollama metodları

(bkz: yurtdisina masrafsiz para yollama metodlari)

bu konuya pek bir şey girilmemiş,maestro şeysi(2. entry) de 2003te yazılmış hala geçerli midir acaba?

başka yollar biliyor musunuz uygun?

Ülke : Finlandiya

(bkz: western union)?

edit: az bir miktar yollayacaksanız tavsiye etmem, ama en güvenilir yol bu.
  • deckard  (03.01.09 13:28:38 ~ 13:31:10)
  • gns  (03.01.09 13:40:46)
(bkz: Paypal)

  • sui  (03.01.09 13:42:13)
eger parayı yollayacagın kisi de tr deki herhangi bir bankanın telecardı varsa, o hesaba yatır parayı, yolladıgın kisi 2 ytl para cekme ucreti dısında birsey odemiyor.

  • lutfu  (03.01.09 16:29:34)
yurtdışına gidecek olan benim,
4+ ay boyunca orada kalacam.
ailem para yollayacak bana belirsiz aralıklarla
  • natnan  (03.01.09 16:43:33)
bu moneybookers guvenli mi, bir de hic para almiyor mu yani?

  • ermanen  (03.01.09 17:40:46)
@natnan: lutfu'nun da dediği gibi burada atm kartı olan bir hesaba para yatırabilir ailen, ve sen o kartla (ki ya maestro ya da visa electron falandır kartın), bu markaların logosunun olduğu herhangi bir ATM'den para çekebilirsin Finlandiya'da. Finlandiya para biriminden çekeceğin için kur farkı yersin, bir de çekim ücreti ödersin ki, bankadan bankaya değişebilir, ama en fazla her çekimde 2-3 dolar civarında olur.

Bu konudaki problem ailen senin hesabına para yatırmaya bankaya gittiğinde onlardan havale ücreti istemeleri şeklinde tezahür edebilir, o yüzden internetten ya da atm'den kartsız havale gibi seçenekleri bilmeleri ya da senin gidene kadar onlara öğretmen akıllıca olabilir.
  • sui  (03.01.09 18:41:00)
banka kartının hesabına yatırırlar sen çekmeden kart ile kullanırsın denizbank havaleyi ücretsiz yaptı bu arada.

  • yuto  (03.01.09 19:18:08)
(bkz: finlandiya daki sozluk yazarlari)

Bu arkadaşlara bir mesaj at istersen.
Muhtemelen birinci elden denedikleri uygun çözümler vardır.
  • meursaults  (03.01.09 19:53:38)
bende bir süre finlandiya'da kaldım aynı soruna bende sahiptim, en iyi çözümde kredi kartı kullanmak türkiye'den gitmeden önce aileden birinin kredi kartına ek kart çıkartıp git, daha sonraki harcamalarınıda kredi kartı üzerinden yaparsan en ufak bir masraf ödemessin ve finlandiya kredi kartı peşin paradan daha geçerli bir olgu 50 euroyu bile almak istemiyor bir çok market v.b

  • bir zamanlar cocuktum  (03.01.09 22:44:00)