siz olsanız ne yapardınız? (yanıt bekleme)

aylardır yurtdışındaki bir şirketin varolan bir programına katılmaya çalışıyorum. programın içeriği staj+eğitim. şimdiye kadar sadece ingiliz ve alman vatandaşlarını almışlar.

yönetim kadrosundan kimseye ulaşamayınca kafayı kırıp şirket sahibine, patronuna ulaştım. şahsi e-mailini bulup ona derdimi anlattım.

"dil kullanımın çok başarılı, bana full-time mı part-time ile mi ilgileniyorsun, bir de ne zaman gelip ne kadar kalmayı düşünüyorsun? ayrıca şimdiye kadar olan iş tecrübelerinden bahsedip sosyal medya profillerini bana gönderir misin daha iyi bir imaj oluşturabilmem için kafamda.
umarım senin için bir şeyler buluruz"

diye bir cevabın üzerine ne var ne yok gönderdim ben. ilk cevap 7 günde gelmişti. şimdi 9 gün oldu gelen giden yok. gönderdiğim cevapta facebook'tan sizi ekliyorum çünkü profilim kapalı yazmıştım şimdi facebookta da arkadaşız.

özet:
lan ben ne yapacağımı bilemiyorum? dürteyim mi adamı facebooktan? bana bugün cevap verse atıyorum yarın gel dese, ki diyemez, 1 aylık vize süreci var. ben boştayım zaten uzun zamandır bunun için kasıyorum. eski pazarlama stratejilerinden bir projem vardı ödüllü, onu çevirip göndersem mi diyorum, facebook'tan mı göndersem diyorum, dedeler linki mi yollayayım, oturup dizimi kırıp bekleyeyim mi bilmiyorum.

hayıflandığım nokta, istediğim süre için bir şey ayarlayamayabilir, atıyorum 6 aylık normalde ancak 3 aylık şubatta gel de diyebilir, fakat şimdi hiçbir şeye başlayamıyorum. kaldım böyle lan.

bi akıl fırlatın ahali.

ne kadar materyal o kadar iyi

  • kakamelatte  (22.12.12 04:39:01)
facebook yoluya hiçbir şey yapma da, gerisini bilemiyorum. gerçi vize ile ilgili kısmı hatırlatan bir mail gönderebilirsin.

  • nobetciokur  (22.12.12 05:07:33)
En kısa zamanda usturuplu bir şekilde mail atın tekrar, süreç hakkında 10 gündür haber alamadığınız için ek bir çaba gösterip gösteremeyeceğinizi sorup, pozisyona olan ilginizi tekrarlamak istediğinizden bahsedin. eski projeninizi de yollayın.

fakat ödül hakkında bilgi verirken hatırlamadığınızı filan söylemeyin, çevirisini yaptım; teyit ettim gibi bir bahane bulmaya çalışın. aldığınız ödül gereksiz tırıvırı birşeyse (yanlış anlamaya karşı önlem: yani başvurduğunuz adamın ödülü büyük ihtimalle iplemeyeceğini düşünüyorsanız veya adam biraz google aramasıyla o ödüle ulaşamayacaksa) hiç uğraşmayın, negatif etki yaratabilir.
  • homo sapiens gotgobekus  (22.12.12 05:08:10)
hacı abi böyle mevzularda darlayabildiğin kadar darla adamı, vay amk adam harbiden bu işi istiyor desin emin ol hiçbirşeyi batırmayacağın gibi şu anki durumundan da kötü olmayacaktır hiçbir olası senaryo. tabi adamı sıkıştırırken de, "şşş hadi la alsana beni" modunda çok, kendi reklamasyonunu yap.. yukarıda bahsettiğin ödüllü projenden bahset, tam çeviri olmasada ana hatlarından oluşan bi özeti mail at, ne bileyim vur kır parçala işte.

  • soluman  (22.12.12 09:41:29)
facebook'tan değil de mailden yaz bir an önce. follow-up denen bir şey var, takip etmezsen bıraktı herhalde peşimizi derler. ha ona da cevap gelmezse yapacak bir şey yok.

  • roket adam  (22.12.12 14:42:25)