+850 'li numara Aradı dolandırılıyoz mu ?

merhaba arkadaşlar,

bugun pederi tedaştan arıyoruz seklınde kayıp kacak bedelı odemıceksınız faturanızda %20 dusecek dıyor ve sızı tanıyabılmemız ıcın kart numaranızı alabilir miyim diyor.

peder once yok falan dıyor sonra 12 hane ve son kullanmayı ıstıyorum dıyor. sonundakı cvc'yı ıstemıyorum dıyor ve adamdan alıyor numarayı en sonunda da 190 lira odemenız gerekıyor faydalanmak ıcın dıyor arada cok hızlı sekılde . pederde ; siz adam mı dolandırıyorsunuz basta soylencek seyı sonda soyluyorsunuz dıyor.

benım sorum su ; kartın 12 hanesını almıs ve son kullanma tarıhını almıs. Bunlarla işlem yapabilir mi

ilk 4 rakam harıc dıger 12 rakaml almış yani teşekkürler

evet. bankanın adını söylediyse ilk4 numarayıda vermiş demektir.

  • sutlu nescafe  (21.12.12 11:23:34)
telefon numarasında problem yok, ücretsiz servis (skype, wirofon vs) numarası onlar.

lakin evet dolandırılıyorsunuz. o kadar bilgiyle işlem yapılabilir. acilen iptal ettirin kartınızı. zaten ilk dört hane bankaya özel bir numara, hangi bankanın ne kartı olduğunu da söylemişse bütün bilgileri vermiş demektir. yani garanti bonus kartların ilk dört hanesi fiks zaten. kalan 12 haneyi de babanız vermiş. skt'yi de vermiş. sanal pos ile işlem yapmak için yeterli bilgiler.
  • kibritsuyu  (21.12.12 11:25:42 ~ 11:25:53)
mesela superonline'ın numarası 850 ile başlıyor...

edit:tam numarası 0 850 222 0 222 (superonline)
  • selma  (21.12.12 12:50:09 ~ 13:37:59)
Superonline'ın kendi altyapısını kullandığı yerlerde 850 ile başlar numaralar.

Numara kayıtlıysa 155'i arayıp ihbar edin, gerekeni yaparlar.
  • ahmetcan44  (21.12.12 13:35:15)
ne sikim iş lan o... zor bişey değil ki kartın üzerindeki numaraları almak. görsen yeter. banka kuyruğunda beklesen rahat 4-5 tane alırsın. böyle saçma iş mi olur. sadece kart üstündeki numaralarla adam mı soyulur. yok mudur bunun şifresi mifresi? ben kredi kartı kullanmadım hiç kullanmam da ama az bişey doğruysa şu dediğiniz sıçayım öyle güvenliğe!

adamın kan grubuna kadar sorup seceresinin 231214. basamağındaki adamın kaynının kızlık soyadını soran bu adamlar bunu hesap etmemişler mi... yarrak gibi yazıyo lan bütün numaralar o kartın üstünde. hani saklanabilecek de bişey değil gün içinde tüm insanlar öyle veya böyle çıkarıyo bu mereti 8-10 kez. hesap ödiyceksin en basiti ve veriyosun garsonun ellerine. arkalı önlü bi fotoğraf çekmeye bakar be.

eğer bunu göze alıyosanız mallıktan başka bişey değil şu kredi kartı kullanma olayı.
  • alikavazinmahmut  (21.12.12 13:44:00)