paso(iett)

eylülde okuldan(lise) başvuru yaptık parayı falan verdik. önce ocakta gelcek 2009da geçerli olacak dediler "e tamam o zaman sorun yok" dedik. şimdide şubatta gelicek diyolar. hakaret suçu olmasa çok şeyler söylenir ama... herneyse;
-karaköye gitsem durumu anlatıp alabilir miyim?
-karaköye gitsem kayboldu diyip 10 ytl verip yeniden mi çıkarsam?
-karaköye gidip kimseye bişey demeden formu doldursam ertesi gün alsam?
bu seçeneklerden hangisi olur?

eğer şu anki pasodan varsa sende hiç zahmet etme, yenisi gelene kadar onlar geçerli olmak zorunda.

  • vital  (01.01.09 17:15:27)
Yeni pasoların ne zaman geleceğinin önemi yok ki? (Şu an elinizde bir pasonuz olması lazım, okul başvuru sırasında onu almamıştır?)

Eğer durum böyleyse de zaten örneğin 1 Mart'ta dahi gelse yeni pasolar, siz ocak&şubat2009 boyunca yine akbilinizi doldurabileceksiniz, görevliler "bu paso geçersiz" demezler çünkü onlar da yenilerin okullara ne zaman gönderildiğini biliyorlar.

*Karaköy'e giderseniz verecekleri pasolar yine eski pasonuzdan olacak, o da 2 ay için pasonuzu bilerek kaybetmişsinzi anlamına gelir. Faydasız yani.
  • oldu görüşürüz  (01.01.09 17:17:54 ~ 17:18:43)
ya benim hiç pasom olmadı. ilk kez paso alacağım

  • enter saltman benim  (01.01.09 17:43:27)
ben de senin durumundaydım birkaç sene önce. eylül ayında pasom olmadığı için ve toplu taşıma araçlarını kullanmak istediğimden okuldan normal şekilde başvurumu yapmıştım gelecek senenin pasosuna, ayrıca ekim ayında karaköye gidip içinde bulunduğum senenin pasosu için başvuruda bulunmuştum ve 1 hafta içinde almıştım.

  • andy kaufman 2  (01.01.09 18:00:44)