(çok acil) Askerlik: Kısa Dönem Nasıl Yargılanır?

Yedek Subay olarak mı erbaş olarak mı? Google'da iki yönde de kaynak mevcut, acil kışlaya göndermem gerek bizim deli oğlan komutana dalmış sanırım.

yedek subay olarak.

  • ykyt  (18.12.12 00:25:32)
yedek subay olarak. ayni halti yasamis tanidigim var, kesin bilgi.

  • sendelemeden  (18.12.12 00:28:41)
o anki rütbesi er isler olarak eger komutana karsi suçu varsa rütbesi ne olursa olsun ere indirilir asteğmen eğitimi ve rütbesi almadığı icin yedek subay olarak yargilandigi şehir efsanesi dir.

  • steward  (18.12.12 00:29:51)
yahu ben araştırıyorum yedek subay şehir efsanesi diyorlar. erbaş olarak gitti bu çocuk ve asteğmen eğitimi almadığı için erbaş olarak yargılanır diyorlar. şu anda da erbaş yani kendisi.

  • erobur  (18.12.12 00:32:39)
arkadasimin kuzeni kisa donem askerlikte komutana kafa atmisti. subay olarak yargilanmis ve birkac haftalik bir ceza almis. hapis de oyle cok kati bir hapis degilmis zaten.

  • sendelemeden  (18.12.12 00:36:52)
kafa atmalık bir durum olsa herhalde kafa attım diye mesaj atardı. tartıştık belki mahkemeye verebilir demiş. netten kanunlara baktığım kadarıyla erbaş statüsünde yargılanıyor?

  • erobur  (18.12.12 00:42:14)
o zaman bu elemani belki resmi olarak yargilamayip disiplin kurulu cezasi vermislerdir diyecegim ama ben cok iyi hatirliyorum "subay olarak yargilandigimdan..." diye anlattigini.

  • sendelemeden  (18.12.12 00:49:30)
@sendelemeden

pampa eleman kesmiş yav muhtemelen , kım gotu boklu cavusu eri subay olarak yargılar..

ben astegmen olarka hem okul komutanlıgında hem egıtım alay komutanlıgında bulundum daha hıc subay olarak yargılanmıs cavus yada erbasa rastlamadım.

belkı bana denk gelmedı bılmıyorum ama bıldıgın er gıbı degerlendırılıyor. he yemın etmedıyse hıcbırseyle yargılamazlar. merak etmesın.
  • kennym  (18.12.12 09:31:56)