başkasına uçak bileti alma

merhaba, başka birine online uçak bileti alsam (tc nosu filan var bende), ödemeyi ben burdan kredi kartıyla yapsam, uçuş bilgileri benim telefonuma gelse, o olduğu yerde uçağa binmek için gittiğinde problem yaşar mı? ya da yaşamaması için ne yapmak gerekir? thy, onur, atlas ve pegasus seçeneklerimiz var bir de. saat ve fiyatı en uygun olan pegasus.

eğer 3d secure şifresi ile yaparsanız yani telefonunuza gelen banka onay kodu ile alırsanız sorun olmaz yoksa satış ofisine gidip kartı göstermeniz gerekecek

  • seyyar satıcı  (17.12.12 15:00:56)
daha önce thy ve anadolu jet'ten bu şekilde bilet aldım, bir sıkıntı yaşanmadı.
yalnız bileti alırken isim olarak bileti alacağınız kişinin tam ismini yazmanız gerekiyor.

  • kayranin kedisi  (17.12.12 15:03:12)
Hiçbir şey olmaz.

Babamın benim adıma internetten aldığı en az 30 uçuşa bindim, çeşitli hava yollarıyla. Garanti olsun diyorsanız, gelen email'in çıktısını almanız yeterli olacaktır.

Ha, sen gidip bileti satış ofisinden alacaksan ve bilet elinde olacaksa, bileti yolcuya teslim etmeniz gerekebilir. Yahut yolcunun bileti başka bir satış ofisinden alması gerekebilir (hava limanlarında da satış ofisleri bulunuyor).
  • long live rock n roll  (17.12.12 15:07:28)
@long live rock n roll, yok ben internetten alıcam. kendi kartımla onun adına alıcam. o oradan binip buraya gelecek ve yurtiçi biletler. sorun olmaz sanıyorum.

  • dasher  (17.12.12 15:10:44)
O zaman sorun olmaz. Yolcu ismi olarak eksiksiz yazın, size gelen email'i yolcuya yönlendirin, printer'dan çıktısını alsın. Yolcunun yanında da isim-soyisim'i kanıtlayacak bir belge olsun (kimlik ya da pasaport) yeter. Çıktıyı almasına bile gerek yok da, garanti olsun diye. Söylediğin bütün hava yollarında yaptım ben bizzat bu işlemi.

  • long live rock n roll  (17.12.12 15:13:31)
o iş eskide kaldı, artık sorun olmuyor.
önceden kartı göstermek filan gerekiyordu. şimi e-bilet çıkışı dahi istemiyorlar.

  • anarsi yureklerde  (17.12.12 15:15:18)
@long live rock n roll, askerde çocuk, acemliği bitiriyor, gelip anında ustalığına dönecek, çıktı alma şansı filan yok malesef :) kimliği filan olur zaten. ya ben onun aldığı biletle kimliğimi gösterip gidiyordum direk, bende tc'si olduğunu unutmuş olma ihtimali de var tabi, o yüzden panik yapmış olabilir. :) sağol. hallederiz artık.

  • dasher  (17.12.12 15:17:08)