Askerlik? Aftan yararlanma, Öğrencilik ve her türlü sıkıntılı soru ?

Benim ağustos 2008'de okulla ilisigim kesildi, ancak aftan yararlanarak okula geri dönücem askerlik durum belgesi istiyorlar, onu almam icin yoklama yaptirmam ve muayeneye girmem gerektiğini söylediler. Şimdi olayımız şurda kopuyor. Askerlik şubesi ekim 2009'a kadar tecil ediyor ve benim okulum şubat 2010'da bitecek. ayrica ben öğrenimime devam etmek istiyorum. Dikey geçiş sınavı veya açık öğretime basvurarak 3. sınıftan devam hakkımı kullanmak istiyorum. Şubattan sonra ben kaçak pozisyonuna düşer miyim? düşersem ne olur? öğrenimime devam hakkımdan yararlanabilirmiyim? nedir ne değildir?

şubenin senin başvurunla bir sonraki seneye kadar ertelemesi normal, daha sonraki seneleri okul halledecek veya okuldan alacağın belge ile sen halledeceksin. ama lisans eğitimini 29 yaşına kadar bekliyorlar diye biliyorum. yani ekim 2009'da 4 senelik lisans eğitimini bitirmemişsen ve 29 yaşına gelmişsen okulunu bitirememiş olsan da askere gitmek durumunda kalıyorsun diye biliyorum. öyle bir durum yoksa şimdilik ekim 2009 a kadar erteletip okuldayken bir daha erteleteceksin.

  • kurukafa  (29.12.08 11:51:43 ~ 11:52:27)
bahsettiğin olay, askeri okuldan ayrılan öğrencılere yonelik af mı?

  • yalcin bulut  (29.12.08 16:29:08)
açık öğretime girdinmi kafadan 3 sene yırtarsın. ne arayan olur ne soran. kaçak durumuna düşenler bilmemne cezası alırda hikaye.

  • fuskiyenin oglu  (29.12.08 16:37:29)