Disneyland -Paris

Merhaba,

Ocak ayında Paris'e gideceğim. Pazartesi günü genelde müzeler kapalı olduğu için o gün başka bir aktivite yapmak istiyorum. Giden arkadaşlarım Disneyland'i görmemi tavsiye ettiler. Ancak kafama birkaç soru takıldı:

* Öncelikle kışın gitmek ne kadar mantıklı? Disneyland hakkında çok fikrim yok. Islanmayı çok seven biri değilim.

* Bilet fiyatlarına bakıyorum. Erken alınan biletlerde ciddi bir indirim var. Yalnız hangi biletin "erken bilet" kategorisine girdiği belirtilmemiş ya da ben yanlış anlıyorum.

www.booktickets.disneylandparis.com

* Bilet alımında adres istiyor. Acaba adrese mi postalanacak biletim? Şimdiden alsam kalacağım hostel bileti saklar mı ki? Daha risksiz bir yöntem var mı?

İyi günler

o karda kisda cok zevkli olmayabilir disneyland.

ama illa gidecem derseniz, disneyland a mail atin, onlar size elektronik bilet göndersinler.
  • serabetan  (12.12.12 10:37:09)
Şahsen ben gitmezdim, Ocak ayında. Onun yerine güzel bir kafede oturup dışarıyı seyretmek ya da kitap okumak , seine kenarında yürüyüp sahaflara bakmak falan gibi şeyler tercih ederdim. Hatta araştırın, belki o gün bit pazarı falan vardır.

  • whoosie  (12.12.12 10:40:09)
whoosie +1
klasik turist aktiviteleri dışında da çok güzel şeyler yapılabilir. montmartre'de takılın, insanlarla tanışın mesela.

  • Sarix  (12.12.12 10:45:06)
ocak ayında gitmişliğim var, yeterince sıkı giyin yeter. disneyland görmeden dönülmez. yani en azından benim paris'te tek bir boş günüm olsa müzede ya da montmartre'da değil orada geçiririm.

bileti kesinlikle kapıdan alma, çok pahalıya gelir. en ucuz yolu disneyland fransa sitesinden alıp adres bilgisi olarak uyduruk bir şey yazman, email adresine e-bilet gönderiyorlar çünkü. fransa sitesinde bilet fiyatları ingilizce siteden daha ucuz. ya da eğer otelini expedia'dan ayırtıyorsan geçen ay her rezervasyona bir bedava bilet kampanyaları vardı, hala devam ediyor olabilir.
  • slackerbitch  (12.12.12 10:51:00 ~ 10:51:56)
Kesinlikle her dönem görülür. Hatta belki kalabalık olmaması açısından da güzel olur.

Kalın giyinmek lazım. Sonuçta genelde dışarsa oluyorsun. Fakat oraya kadar gidip aklınızda kalmasın. Benim Paris gezisinde en zevk aldığım kısımdı.
  • hatali sifre  (12.12.12 10:56:57)
hava çok kötü değilse kesin git. ciddi indirimden kastın ne? 3-5 yuro için kasma kendini, git ordan gişeden al, oldu ki gidemedin...

  • aeroflot  (12.12.12 11:07:14)
@aeroflot tek günlükte bilet başına 30 euro fark ediyor.

  • slackerbitch  (12.12.12 11:16:06)
30 mu? çokmuş yaw. vazgeçtim, şimdiden alın :) aldıktan sonra da kar yağsa bile gidersiniz.

  • aeroflot  (12.12.12 11:41:22 ~ 11:42:11)
iki park / tek günlük bileti 53 euro.ya aldım. hava çok soğuk değil fakat hafiften yağmurluydu. fark etti mi? hayır. kar kış farketmiyor. gitmişken görülmeli muhakkak. bi çok atraksiyon bina içi şeklinde. yağmurlu olacaksa yanınıza naylon yağmurluklardan alın. sırada beklerken gerekli olur. bi de çantanıza yiyecek koyun. ben, çantayla atraksiyonlara binmek sıkıntı olabilir diye düşünmüştüm. bi sırt çantasından hernagi bir sorun çıkmıuyormuş oysaki.

sözlükteki başlığını okuyun. fastpass olayını atlamayın. hava yağmurlu olacaksa gelen kişi sayısı az olabilir.

kapıda ise 60 70 ten başlıyor, 160a kadar çıkıyordu biletler. o sebeple önceden alınız.
  • dahinnotha  (12.12.12 15:53:22)