80 lerin sonunda bişey vardı neydi o

Sevgili şanslı nesil evlatları,

sanırım 80 lerin sonunda yine sanırım trt de yayınlanan,
bir çocuk dizisi ya da filmi vardı. (animasyon değil)

gözümün önünde oradan bi sahne var. aklıma gelince acayip oluyorum.
siyahi ve beyaz bir çocuk vardı bir de akülü araba vardı.

tamam tamam bu sahneyi hatırlamasanız da olur. bana o zamanlarda yayınlanan çocuklara hitap eden animasyon olmayan film-dizileri söyler misiniz.

bulana benden bi paket yumiyum.

susam sokağı

  • kakao  (11.12.12 12:27:57)
atlı karınca mıydı neydi bi çocuk dizisi vardı güney amerika dolaylarından. o olabilir mi acaba?

şöyle bir şey: www.dailymotion.com
  • kibritsuyu  (11.12.12 12:29:04)
kibritsuyu +1

ordaki akülü arabalara halen gıcığımdır ; çok istedim almadılar.
  • diyet yapan panda  (11.12.12 12:38:17)
1-susam sokağı değil. ama sanki susam sokağı içinde bazı bölümler olurdu onun içinde olabilir.

2-atlı karınca olabilir ama video yeterli gelmedi

sanki bi zengin piçin akülü arabası vardı sonra zenciye de alınıyordu o sahneyi bi bulsam hayatımda baya bişey düzene girecek:)

tahminlere devam edersek:)
  • vadidekikaktus  (11.12.12 12:39:52 ~ 12:41:56)
ewt ya akülü araba benim de aklımdadır.. o dönem az içimiz gitmiyordu arabaya..

  • hosein  (11.12.12 12:42:05)
hayal meyal böyle birşey hatırlıyorum bende. dediğin gibi zengin çocugun akülü arabası vardı. bu zenci çocuğun babasıda piyango bileti satıyordu sanki birgün satamadığı biletleri kendi alıyordu büyük ikramiyede o biletlerden birine vuruyordu sonrada oğluna akülü araba alıyordu. aklımda böyle birşey kalmış ama başka bi yerden oladabilir tabi

  • banx  (11.12.12 12:48:02)
dostlar hatıladıysanız video da önemli değil anlatırsanız da yeter.

ne oldu da zenvi çocuk siyah akülü arabaya bindi.
diğer beyaz zengini kıskandığımı hatırlıyorum. orada siyahın ve beyazın babalarının da sahneleri vardı.

bu hikayeyi anlatın hepinizi bırakacağım soru sormayacağım.

bu arada @banx iyi gidiyorsun devam et:)
  • vadidekikaktus  (11.12.12 12:49:20 ~ 12:50:08)
efsane yarış sahnesiyle anılarınızı tazelemek isterim efendim

www.youtube.com
  • diyet yapan panda  (11.12.12 13:00:56)
Jaime Pahilio (şişman cocuk), Sirilo Riviera (zengin kıza aşık zenci velet), Maria Juakina (bkz: maria huakina) (şımarık zengin kız)..banx bilmiş zaten o dizinin adi atlikarınca (orijinal adı Carrossel)

hatta kötü kalite de olsa,introsu asagidaki sekildeydi
www.youtube.com
  • egemen  (11.12.12 13:01:18)
@diyet yapan panda
@egemen
ve diğer herkes muhteşemdiniz.

lan bi kere neden porsche 911 hastası olduğumu buldum.

asıl önemlisi bu olay rüya olmaktan çıktı ve artık rahatım. şaka gelmesin cidden öyle.
  • vadidekikaktus  (11.12.12 13:09:27)
evet piyango biletinden çıkan para ile bebeye akülü araba alıyorlardı zengin çocuk fakiri çekemiyor vites kutusunu oynayıp bozuyordu videodaki tulumluda tamir ediyordu yarışın bir yerinde vites problemi çıkıyordu ve adam bu vites kutusunu sandvich yapıp yiyecem diyordu. 2:35 de bunu söylüyordu resmen hafızama kazınmış bir sahneydi.

  • basond  (11.12.12 13:47:37 ~ 13:48:02)