Sistem kapanıyor ,deliriciğim

Önce sistemi yazayım,sonra kayış koparma sendromuna giriş yapayım

Nvidia 460GTX MSI
8 GB ram 4*2 Kingston HyperX serisi
8 TB Hdd 4*2
AMD am2 BE555 işlemci
MSI in bi anakartı (unuttum şimdi)

750 Watt high Power PSU

şimdi olaya gelelim , MW2 oynarken başladı ilk önce,geçen yıl,gittim PSU aldım,sorun düzelir gibi oldu ama 1 bölüm geçince küt diye kapandı.Baktım hep aynı yerde,bu sefer anakartı yeniledim (asustu MSI oldu)sorun düzelir gibi oldu,küt yine kapanmaya başladı,dedim yeni PSU alalım,değişti,sorun aynı,ekran kartı tozuttu dedim,Asustan MSI a geçtim,yine aynı sorun,değişmeyen bi RAM kaldı birde işlemci

şimdide Left 4 Dead gibi güzide bi oyunu oynarken kapanmaya başladı,ayarları ne zaman über hale getirdim,sorunda başladı

,ekran kartı ve CPU sıcaklıkları 45 i geçmiyor.

ne yapsam ne yapsam? Kurtulabilsem?

UPS e baglayıp çalıştırmayı denediniz mi?

  • spadram  (03.12.12 17:57:46)
UPS var idi,aklıma geldi,dedim bi yamukluk mu var,onuda söktüm,aynı tas aynı hamam

  • lantis  (05.12.12 15:13:08)
işin ustası olmamakla beraber aklıma iki ihtimal geliyor;

donanımlardan biri uyumsuzluk çıkarıyor olabilir (tek tek sökerek deneme yapılabilir)
bir de elektronikten anlayan birisine gösterip anakartın değerleri ölçülebilir.
  • spadram  (05.12.12 16:33:46)
eski kaldı soru ama cevap vereyim.

sorun ekran kartının hafızasının yetmediği durumlarda oluşuyor.

mesala küsüratlı ekran kartınız var (796 mb) ayarları über yaptınız. Fakat sistemin bu ayarlarla ihtiyac duyduğu 900 mb.ekran kartınız 1 Gb olmadığı için hooop hata veriyor ve gücü kesiyor. Sorun tamamen buymuş
  • lantis  (08.09.13 13:10:22)