Kahve makinesi

Kahve makinesi almak istiyorum ama çok cahilim bu konuda. Şunu almak mantıklı mı? Nasıl kahve koyacağız buna? Veya sizin önerebileceğiniz bir ürün ve kullanım şekli var mı?

www.webdenal.com

(bkz: cafissimo)

  • tungur eezi  (28.11.12 20:02:27)
kapsüllü almamanı öneririm. ben tchibo'nun kapsül kullanılan kahve makinesini kullanmıştım. kapsül olmadığında ayrı bir dert, ayrıca sadece o firmanın çıkardığı kahveleri içebiliyorsun.

kağıt filtreli kahve makinelerini tercih edebilirsin. biraz daha fazla uğraştırsa da istediğin yerden çektirerek istediğin kahveyi kullanma imkanın var.
  • spadram  (28.11.12 20:07:32)
şimdi, espresso makinesi alacaksan bunlar kalitesiz, geç.
filtre kahve istiyorsan kahve makinesi alabilirsin ya da çok içmem diyorsan french press. Espresso makinesi alacaksan kaliteli bir şey alman daha iyi olur.

  • whoosie  (28.11.12 20:12:31)
tchibo--evet sadece onun kapsüllerini kullanabiliyorsunuz ama çok daha uyguna geliyor.
çünkü bir pot kahve yapmak için filtreye koyduğunuz tonla kahve zaten kalıyor atılıyor--ama tchibo'nun makinesinde (cafissimo) bir fincan içecekseniz zaten sarfiyatınız da o kadar oluyor-ayrıca sert oldu hafif oldu tuttu tutmadı derdi yok-her defasında tutuyor ve çok da çeşidi var.
sonuna kadar tavsiye ederim.
  • cedilla  (28.11.12 20:22:19)
@cedilla damak zevkidir tartışılmaz elbette. lakin bu şekilde kapsüllü kahve makinesi alınacaksa bence önce bir şekilde bu kahvelerin tadına bakılmalı. ben hiç beğenememiştim tchibo'nun kahvelerini.

şimdi ise french press aldım memnunum.
  • spadram  (28.11.12 21:39:31)
Kahve düşkünü biri olarak diyebilirim ki kesinlikle kapsül makinelerden alma, 3'ü bir arada almakla hiçbir farkı yok. satıcının ürettiği kahvelerden başka kahve içemezsiniz. En iyisi orta kalite bir filtre kahve makinesi. Ben (bkz: Russell Hobbs) marka bir makina aldım. tek seferde ~15 fincan kahve yapabiliyorum. İstediğim kahveciden aldığım kahveyi bu alette kullanabiliyorum.

Tchibo'nun filtre kahveleri oldukça lezzetlidir, yoğun aromalı olanları almalısınız. Hafif olanları demlediğiniz de çay gibi oluyor, hiç lezzetli olmuyor.

Kullandığım makine bu:
www.teknosa.com
  • baterist  (29.11.12 09:58:35)