DOLANDIRILDIM Garanti Veya Vodafone'de Çalışan biri lazım...

arkadaşlar merhabalar,

kısacası sahibinden.comda ürün alacaktım adam kapora yollamadan yollamıcagını soyledı mıktarın yarısını yolladı..

ardından bende urunu ogleden sonra yolluyorum dedı.. şimdi arıyorum telefonu kapattırmıs.
vodafone aradım bilgini vermiyorlar savcılıga basvurun dıyorlar illa..
garanti bankasından kartsız işlem ile tc kimlik no ve telefonunu yazarak yolladım parayı.

garanti bankası paranın cekıldıgı tarıhtekı kamera goruntulerını verecek sanırsam dılekce yazdım..

sizce nasıl bir yol izlemeliyim miktar onemsiz .. ama o kadar kucuk mebla için yapılan sey hosuma gıtmedı. Vodafone musterı hızmetlerınde calısıp yardım edebilecek var mıdır ? veya tanıdıgı olan

durumu polise bildirdiniz mi?

  • slackerbitch  (20.11.12 17:20:30)
Oradan yardım flaan alamazsın.
Sahibinden, gittigidiyor, sanalpazar gibi sitelerden alışveriş yaparken ''get'' denilen sistemii kullanın. Hatta sahibinden.com'u hiç kullanmayın çünkü hiç userfriendly bir oluşum değil.
tamamen insanların birbirini kazıklaması üzerine kurulmuş bir yer.

parayı yollarken açıklama kısmına bir şeyler yazdın mı?
yarın savcılıa git, durumu bildiren bir dilekçe yaz. tc'sini ve telefon numarasını ver, dekontunu da ekle (açıklama kısmına yazdığını var sayıyorum) sonra da beklemeye başla.

ben diyeyim 3 ay sen de 3 yıl.
  • mahsunkul  (20.11.12 17:25:23)
öncelikle geçmiş olsun..
burada yapıcağın en önemli şey beklemek ve sakin olmak...
bırak o para gitsin.
sen kendine yeni bir hesap aç sahibinden.com'da hatta eğer varsa başka bir arkadaşının eski bir hesabı onu kullan,çok daha iyi olur..
o sahibinden.com'da adamı bul,başka bir ürününü satın almak istediğini söyle.
eğer olursa elden alacağını söyle,adamı tenha bi yere çağır...gerisini ben anlatmayım burada,senin psikopatlığına ve hayal gücüne kalmış..

yani çözüm olarak bence sen,başka bir hesapla adama ulaş,kim olduğunu belli etme....
  • bana da bu yakisir  (20.11.12 17:33:51)
adam sahıbınden.com 'da ilanı tamamen kaldırmıs hıc ulasamıyorum. telefon numarası falanda kapattırmıs mıktarda 200 lira bişi cok değil ama ben dolandırılmayı kaldıramıyorum o kadar ilan koymus telefonu iptal ettırme safhasına gelmiş. telefon kesın onun ustune kayıtlı cunku sahibinde 'de onay istiyor. kendı ıptal ettırmıs o telefonun sahıbını buldum mu iş tamam

  • Bodyguard-cBs  (20.11.12 18:29:51)
Şu hatayı yapıp durmayın abi. Get ile satın ya da gidip elden alın ya. Orospu çocuğu dolu ortalık, resmen birileri zengin oldu böyle milleti göz göre göre soyuyorlar.

Umarım savcılık yardımcı olur.
  • roket adam  (20.11.12 20:31:29)
Yarın ilk iş karakola gidip suç duyurusunda bulunuyor ve telefon numarasını veriyorsun. İnsanlar bu işler çok zor sanıyor ama inanın çok kolay. Otomatikman dava açılır ve karşı tarafa ciddi bir ceza verdirtebiliyorsun.

  • white35  (20.11.12 21:01:48)