çok kullanıcısı olan internet siteleri

facebook, twitter ve ekşi sözlük özellikle...

herkesin iyi kötü bi kredi kartı bi banka hesabı var. şimdi bu siteler, rastgele bir gün, her kullanıcıdan, atıyorum 1 lira talep etseler. "nolacak canım" deyip 1 lira vermez misiniz? 1 lira yahu. ama tabi para transferini çok kolay bi şekilde gerçekleşecek bi mekanizma lazım. bi de tabi isteğe bağlı bu "bağış"a insanları motive etmek için güzel bi yazı. ve tabii ki sebep. mesela şehit ailelerine, depreme yardım.

ve her şey şeffaf olsa yani kim para yatırdı bilinse görülse. bu paranın da yerine ulaştığı da belgelense. sonrasında soruşturma açılmasına gerek kalmadan direk noter, avukatlar vs eşliğinde böyle bi iş yapılsa...

işin bağış kısmını geçtim. direk ssg insanlardan para istese. nolacak ki ya. senede bi kere 1 lira verilecek...

vermez misiniz? yasal sıkıntı çıkar mı?

ben verirdim.

  • slevinkelevra  (20.11.12 13:47:02)
vermem

hepsi benim varlığımın oluşturduğu potansiyelle reklam alıyor ve gelir sağlıyor zaten. örneğin ben gazeteye de para vermem. düşün yani adam benden para alıyor, sonra bana reklam göstermek için reklam alıyor.

londradayım ilk geldiğimde şaşırmıştım metro girişinde dağıtılan beleş gazeteye ama düşününce çok mantıklı. adam bedava dağıtıyor ama gelirini reklamlardan sağlıyor. ya da bbc para topluyor lisans parası diye ama gel gör ki adam gibi program yapıp reklam da koymuyor.

Bi türkiyede sinekten yağ çıkarma sevdası var. trt elektrikten para alıyor, elektronik eşyadan pay alıyor, yetmiyor üzerine reklam alıyor. digiturke para veriyorsun aylık maç izlemek için ama amcıklar reklam da gösteriyor sana.
  • lpgli tosbaga  (20.11.12 13:48:52)
vermem. isteseler alternatifleri çıkar hemen.

  • sutlu nescafe  (20.11.12 13:51:29)
ssg kim fikrim yok, ona zırnık vermem, resmi kurumlara bile vermiyorum.

  • 9kuyruklukedi  (20.11.12 14:03:48)