Polonya

Daha önce Polonya'ya giden var mı?
Yazın Eurobasket 2009 sebebiyle bu güzide ülkemize gitmeyi düşünüyorum. Nasıl giderim nasıl edeirm bir fikri olan var mı? Aslında pek soru sormamış oldum ama ne kadar masraf çıkar bana? Nasıl bir ülkedir Polonya ? vs... İlginize teşekkür ederim.

polonyalı bir arkadaşımın verdiği bilgilere göre girişi kolay olmayan bir ülke. Herkese kolay vize vermiyolarmış, anca bir lehden davet gelirse, o da belki. Bir de oraya gittiğinizde yerleşmek için ya da bir leh ile evlenmek için gitmediğinizi kanıtlamanız gerekiyor falan filan.

  • cumingsoon  (21.12.08 11:37:49)
daha önce polonyaya gitmedim, ama ucuz gidebileceğin birkaç yol biliyorum. normalde direk olarak polonyaya gidiş geliş 500 euro civarı sadece uçak masrafı tutar özellikle euro 2009 tarihlerinde. ama ben ne yapıp edip gideceğim diyorsan bende bir otobüs firmasının kartı var. seni çek cumhuriyetine kadar bırakır. oradan gidiş için ayrıca yardımcı olurum düşünürsen. bunun yanında " www.skyscanner.com " sitesinden sürekli olarak ucuz uçuşları kontrol et. özellikle ingiltere üzerinden aktarmalı çok uygun uçuşlar bulabilirsin biraz da şans gerekli tabi. iyi düzeyde ingilizce yada başka bir avrupa dili biliyorsan " www.mitfahrgelegenheit.de " gibi sitelerden yol arkadaşı arayan kişilere mail atabilirsin bu şekilde iletişim kabiliyetin varsa yol masrafın bedavaya bile gelebilir hatta üstüne para bile verirler. aslında birçok yolu var oralara kaçmanın ama sen öncelikle vize işlemlerini araştır. sonrası için yardımcı olurum. kolay gelsin.

  • boktan kaleler  (21.12.08 12:25:09)
1-bu yaz gittim sözlük üzerinden istediğini sorabilirsin.
2-en güzel şehirleri krakowda maç olmayacak bildiğim kadarıyla oraya mutlaka zaman ayırmalısın.(bkz: #13808968)
3-benim tavsiyem şimdiden letonya bileti al(airbaltics-170$ gidiş dönüş) benim yaptığım gibi polonyaya kadar trenle-otobüsle ucuza geze geze git.
  • gelen gecer mdmx  (22.12.08 01:00:26)