telefon seciyoruz bana - htc, galaxy, xperia??

bütcem belli, limitim bu. daha fazlasını veremem. aşağıdaki 6 model arasında kaldım. genel olarak artı ve eksilerini biliyorum. deneyime ihtiyacım var. htc - galaxy - sony kullananlar heyooo! :) aslında daha çok marka önemli. htc'nın aynı ozellikteki telefonu neden 100tl daha pahalı?gibi gibi.

xperia go - (dayanıklılığı aklımı fena celiyor)
www.istanbulbilisim.com.tr
xperia sola - go gibi dayanıklı değil ama özellikleri iyi yine. biraz daha ucuz. değer mi?
www.istanbulbilisim.com.tr
htc one v - android 4 var, fiyatı da uygun gayet. eski bi işletim sistemli telefonu alıp güncellemek ile direk bunu almak arasında cok fark var mı?
www.istanbulbilisim.com.tr
htc rhyme - evet tam kadın telefonu ama ben de dişiyim nihayetinde. o değil de özellik-fiyat dengesi houşma gitti
www.istanbulbilisim.com.tr
galaxy ace 2-
www.istanbulbilisim.com.tr
galaxy w- ace2'ye göre daha iyi hakikaten di mi?
www.istanbulbilisim.com.tr

eski işletim sistemi olanların çoğuna resmi güncelleme gelmez. yükseltmek için rom kurman gerekir. duyurundan bunun ile çok uğraşmayacağını çıkardım. dolayısı ile yüksek sürüm almak her zaman daha iyidir.

bu 3'ü arasından en iyisi htc one v.
  • yazik ziyan  (17.11.12 21:06:58)
samsung tavsiye etmem.

  • kollaps  (17.11.12 21:09:13)
sola ve go da androd 4.0 var, jelly bean de gelecek.

  • yakuza123  (17.11.12 21:13:36)
@yazık ziyan, go'ya resmi olarak 4.1 geliyormus galiba saturn'deki çalışan arkadaş öyle dedi. ayrıca uğraşırım ya. severim öyle kurcalamayı :) her ne kadar iphone'a jb yapmamış olsam da...

@kollaps, aslında buna ihtiyacım vardı. herkes samsung alıp duruyor. iyi güzeller de bana hemen kırılacakmıs gibi geliyor. ben cok dusuruyorum telefonu ve aldığımı da yine 3-4 sene kullanmak ısterım. iphone 3g kullanıyorum 4 sene oldu.
  • dasher  (17.11.12 21:14:31)
buna da bak derim. fp en öne çıkanı:motorola atrix

  • ukde  (17.11.12 21:17:35)
@ukde, ben motorola sevmiyorum yaa.

  • dasher  (17.11.12 21:20:06)
samsunglar için: ace mace boşver, w iyidir..

  • saim  (17.11.12 21:20:44)
android telefonları 3-4 sene kullanmak zor. hiçbir firma o kadar uzun süre yazılım güncelleme garantisi vermez. iphone ile o konuda karşılaştırma o yüzden. htc'ler samsung'a göre sağlam ama türkiye servisi samsung kadar iyi değil bazı şehirlerde. ama tasarım ve arayüz olarak htc iyidir.

  • yazik ziyan  (17.11.12 21:26:45)
@yazık zıyan, istanbuldayım, servis olarak cok sıkıntı yasayacagımı zannetmiyorum. ya guncellemesem de olur, 3g'yi 4'e güncellediğime pişman oldum, öldü telefon resmen. telefon kullanılabilir durumda olsun yeter. butcemı dusuk tuttum zaten, 1000 ve üzeri güzel telefonlar var ama gerek yok. bir de ipod touch alıcam yeni nesilinden ocakta filan. o yüzden aslında asıl uygulama agırlıgım fılan onda olacak. sony de bu yüzden cekıcı geldı ozellıkle go, özelliklr neredeyse aynı ve cok saglam. dusup parcalanmaz. ama onu da kullananı bulamıyorum guzel yorum yapacak filan.

  • dasher  (17.11.12 21:34:18 ~ 21:34:58)
eşime sola almıştım bundan bir kaç ay önce.
nefis telefon. tavsiye ederim. tek eksiği ön kamera.

  • teritori  (17.11.12 21:35:18)
galaxy w sahibi biri olarak: 512mb ram'li akıllı telefon alınmaz, alınırsa da çok kurcalanmaz, program yüklenmez. halil sezai'ye bağlıycam yakında yeminnen.

rom falan kurcalarım diyorsan henüz tecrübe etmedim bilmiyorum.

bu arada bütçe belli diyorsun ama 940'la 690 arasında değişiyor telefonlar, eğer 940'a kadar çıkıyorsan, 100 lira daha verip galaxy s2yi de düşün derim.

www.compare-cellphones.org
  • bykush  (17.11.12 21:37:45)
@bykush, 700-900 işte ortalama. s serisi çok büyük, sevmiyorum o kadar büyük telefon. ondan girmedim onlara. ayrıca 100 daha versem 50 daha versem onu vermişken bunu da versem filan diyorum iş çığırından cıkıyor. 1000e ulasmamam lazım. işten ayrılma durumum filan var, zorlamaması lazım beni. o sebeple.

@teritori, ön kamera olayını ben de düşündüm de kullanmam ki yani, kendi fotografımı cekıcem anca. goruntulu konusma yapmadığım için sorun olmaz. go işte onun daha dayanıklısı :)))
  • dasher  (17.11.12 21:41:30)
bütçenin üstüne çıkmama konusunda haklısın evet, o yüzden yine sınırlar içinde galaxy s3 miniye baktın mı?

bu arada yukarıda s2 deyip s3 mini linki vermişim :) şimdi tekrar bakınca farkettim xperia go'dan yatayda 3 mm, dikeyde 10 mm daha fazlaymış, kenarlardaki ovalliği düşününce pek de büyük değil gibi, aynı fiyat bandının ürünleri ayrıca.
  • bykush  (17.11.12 21:47:42)
@bykush, s3miniyi gördüm, ama daha satısta olmadığından heveslenmek istemedim yüksek bir fiyatta girer diye :) 1000'e beklenıyor dıye okudum. genelde o beklentilerden yuksek cıkar ya hep :)

  • dasher  (17.11.12 21:55:12)
Nokia Lumia 920....21 kasımda türkiyede satışa çıkacak.Turkcellde 1649 TL olacak.

www.youtube.com

kendileri cameralarının çok kaliteli olduğunu ve en iyi dokunmatik ekrana sahip olduğunu söylüyolar.kablosuz şarj özelliğide var.NFC'de var.

www.nokia.com

edit:bütçeni yeni gördüm.bir düşük modeli lumia 820'ye de bakabilirsin.
  • selma  (17.11.12 22:14:51 ~ 22:16:25)
arc S e de bakın derim
bulabilirsenix nexus 4

  • kisa  (18.11.12 12:27:15)
@kisa, onlar benim bütçemi aşıyor biraz..

  • dasher  (18.11.12 21:40:30)