Football Manager ile ilgili bir soru (İlginç bir soru)

Sevgili Wenger'ler,

FM de tempoyu 20 üzerinden 15 yaptığımızda. Yani şöyle
(yavaş ---------------|----- hızlı) yaratıcılığı çok disiplinli mi yapmalıyız? Ters bir orantı mı var? Tempo ne kadar yüksekse yaratıcılık bir o kadar az mı olmalı?

yaratıcılıkla alakası yok ki onun. pas ile alakası var. tempo yüksek yaparsan kısa pas oynamak zorundasın.

  • ayiadam  (13.11.12 22:22:51)
@ayiadam Senin dediğinin tam tersi. Tempo yüksekse direkt pas yapılır.

kontrollü oyunda tempo düşük olur. uzun pasla oynamak sana mantıklı geliyor mu düşük tempoda?
  • spesifikasyon  (13.11.12 22:25:30 ~ 22:54:27)
hocam çevirinin azizliğine uğradın sanırım, tempolu oyunda kısa pas oynaman lazım. "direkt pas" dediği uzun pas oluyor. yani tiktak paslar için "shorter"ı kullanmak lazım eğer ingilizce oynuyorsan... ben de direct'i başta "direkt, ayağa, tıktık" olarak algılamıştım ama değil.

  • der meister  (13.11.12 22:55:21)
pas becerisi yüksek oyuncular varsa elinde hızlı tempoda kısa pas ile çok güzel ataklar yapabilirsin, tik tak tik...
bir de direktiflerden ara pas at dersen tadından yenmez.ama pas becerisi normal ya da az olan adamların varsa spesifikasyon un dediği daha mantıklı.

  • Skey295  (13.11.12 23:00:12)