hukuk, dert, napıcam la ben?

evet yine ben.

istanbul üniversitesinde hukuk okumaktayım. ilk senem. gerçekten çok zorlanıyorum. derslerden değil, dersler kolay, çalışıyosun, dinliyosun oluyo anlıyosun yani. ama ben hukuktan nefret etme çizgisine geldim.

zaten bir sene mezuna kalmıştım boğaziçi diye diye. boğaziçi pdr en oluruydu sınav sonucuma göre, onu da iki puanla kaçırdım. sıralamama yazık olmasın diye de hukuk yazdım. geldi işte.

çok mutsuzum la. istanbul iğrenç gelmeye başladı. evden dışarı adım atmıyorum neredeyse. her adım=para gibi geliyo. yurdum var aslında ama orası pislik içinde olduğundan tiksiniyorum göçebe gibi yaşıyorum bi orada bi buradayım yani zerre düzenim yok.

okulu bırakmak istiyorum ama bırakıp napıcam? sonuçta bundan daha iyi nerede olabilirim diye düşünüyorum yok bulamıyorum. evet boğaziçi olabilirdi ama hem boğaziçi için hem de maddi sebeplerle zaten bi senemi yaktım bi daha da öyle bi hakkım olduğunu düşünmüyorum.

ya aslında soru şu bi yerde de: avukat olsam ne kadar maaşım olabilir lan? bu kadar rezilliği çektiğime değer mi? yarın bi gün bugünlere dönüp baktığımda iyi ki okumuşum ne güzel oldu bak ablamın altına arabasını çektim annemle babama yazlık aldım diyebilir miyim? tamam çok ekstrem oldu farkındayım ama anlayın hadi beni.

ya da gidip bi büroda işe mi başlasam sevmek için? sorduğum soruya bak hiçbir hukuk bürosu yok ki hukuk işi bulamadım hiç.

napcam ya ben?

İstanbul Hukuk'ta 3. yılım. Sana benzer durumları -tam olarak olmasa da- ben de yaşadım. "Okula gitmek" kötü bir şey; ama okulun kendisi değil. Hukuku ne yap et bitir diye öneride bulunacağım sana. Asla hukukla ilgili bir işte çalışmazsın belki; ama büyük faydasını görürsün. Ben mesela televizyonculuk yapıyorum şu anda. Avukatlık lisansını aldıktan sonra bir daha hukukla uğraşmam da sanırım.

  • g man  (12.11.12 16:00:39)
seneler önce marmaradan mezun oldum. senin gibi hatta daha kötü şartlarda okudum. istanbuldan nefret ettim evet. hatta sadece bir kere diplomamı almak için geldim 7-8 seneden beri. duruşmalarım oluyor arkadaşlara yetki belgesi yazıyorum onlar giriyor o derece. ama sen yazınca da özlediğimi hissettim.

avukatlık hemen para kazanılmaya başlayamadığımız garip bir meslek türü. o sıralarda da maaşlı falan çalışarak hayatını idame ettirebilirsin. illa çok kaanacaksın diye bir kural olmasa da işini disiplinlli düzenli yapan herkesin maddi durumunuun gayet iyi olduğunu biliyorum.
acıların dünyasına hoşgeldin rocky :)
  • ground  (12.11.12 16:38:17)