Toplu tasıma mı özel araç mı?

Neden? Hangisini tercih ediyorsunuz? Özel araç icin ayirabilecek paraniz olsa özel araç mı yoksa toplu tasıma mı?

elbette nereden nereye olduğuna göre değişir.
Köprü geçmen gerekecekse kesinlikle toplu taşıma, aynı yakadaysan ve otopark derdin olmayacaksa özel araç.

  • michael_knight  (11.11.12 19:12:56)
İsinize ve is yerinizin uzaklığına bağlı. Benim çalıştığım yerle evim arasındaki mesafe 20 km, şirket araç tahsis etti benzini de bir yere kadar karşılıyor. Etmese kendi aracımı alır öyle giderdim. Calışma hayatında toplu tasıma baya yorar bence insanı. Hele ki şantiye ortamında ve sehir merkezinin baya bir dışında çalışıyorsanız.

  • bugategonline  (11.11.12 19:14:36)
gideceğim yere göre ikisini de tercih edebiliyorum. Eğer ikiden fazla toplu taşıma aracına binmem gerekiyorsa arabayı tercih ediyorum. Ya da toplu taşıma ile gitmek, araba ile gitmekten bir saatten fazla zaman harcatıyorsa yine arabayı tercih ediyorum. Diğer zamanlarda toplu taşıma araçlarını.

  • sinematematikci  (11.11.12 19:15:31)
özel aracım olsaydı daima özel araçla giderdim. sebebi de şurada yazdıklarım: www.eksisozluk.com

  • sen git ben geliyorum  (11.11.12 19:20:37)
Ne olursa olsun özel aracımla giderdim. Türkiye'de toplu taşıma yok sizi kandırmışlar. Leş gibi, eski, yetersiz, tıklım tıklım araçlarda 5dk ya gideceksem kendi aracımla 50dk'da giderim yine binmem.

  • vexations  (11.11.12 19:38:17 ~ 19:38:49)
tırla bile girerim o trafiğe imkanım olsa.

  • juliannnnn  (11.11.12 19:45:37)
Cok genel bir cevap olacak ama "duruma gore degisir".

Turkiye'de yasarken 4.Levent'te oturuyordum, ofisim Akmerkez'de idi (dogal olarak park yeri derdi yok). Ozel arabayla 15 dakikada ise gidip geliyordum, toplu ulasim kullansam daha uzun surerdi. Ama Taksim'e gidecegim zaman metroya 8 dakika yuruyup metro ile gidiyordum. Bebek ya da Ortakoy'ye gidecegim zaman taksi kullaniyordum park probleminden dolayi.
  • crown  (11.11.12 20:01:08)
beni metroya kadar götürecek bir özel aracım olsun yeterli. o yüzden ikisi de diyorum.

  • bira sisesi kapagi  (11.11.12 20:33:35)
kesinlikle klima, bonus olarak otomatik vites olursa 10 katı trafiğe razıyım. hergün 3 vesait gidip gelen bir toplu taşımacı olarak söylüyorum. (metrobüs, otobüs, tramvay)

  • xenophobe  (11.11.12 22:56:15)
  • merhum  (12.11.12 08:20:10)
biraz geç cevap olacak ama kimsenin seçmediğini ben seçeyim, toplu taşımayı tercih ederim.

yalnız burada toplu taşımanın ne olduğunu açmak gerekiyor, metro ve vapur toplu taşımadır, otobüs ve metrobüs ise insanlarla alakalı dahi olmadığı için bu bağlamda ele alınmaz. dolayısıyla sadece toplu taşımayla ulaşım sağlanabiliyorsa toplu taşıma, imkan mevcut değilse özel araç tercih sebebidir.
  • bykush  (17.11.12 09:57:59)