amerikan laptopu şarj sorunsalı

amerikadan gelen laptopların voltaj ve priz nedeni ile yarattığı şarj sorunu hepimizin malumu. yeni nesil laptopların şarj aletlerinde input/giriş 100-240V ve 50-60Hz yazarak ortak bir payda yaratılmaya çalışılmış sanırım. bu durumda tek sorun amerika menşeli prizin tipinin farklılığı kalıyor. bunu da piyasada 1 milyona satılan, amerikanı halis muhlis türk fişini çeviren aparat ile aşma şansımız var. size sorum ben mantıklı bir insan mıyım, yaptığım bu çözümleme doğru mudur?

bence doğru.

  • safepassage  (15.12.08 14:50:43)
abi baba mantığı yürütücem. en nihayetinde 3 5 kuruşluk alet için koca notebook'u riske atmaya değer mi? kaldı ki amerikalardan gelmiş burada servis servis dolaşırsın sonra.

nispeten daha güvenilir bir firmanın ürününü dene derim.

urun.gittigidiyor.com
gibi
  • tai  (15.12.08 14:55:53 ~ 15:05:51)
Ben tarif ettigin sekilde kullandim uzun sure. Baska kullananlar da biliyorum. Gayet mantikli.

  • wpi  (15.12.08 15:03:18)
mantık gayet doğru, eğer şarj aletinin üzerinde 100-240V yazıyorsa sadece priz tipini değiştiren aparatla sorunsuz kullanabilirsin.. ben kullandım sonuç gayet başarılı oradan biliyorum..

  • infinity  (15.12.08 15:04:27)
mantıklı bir insan olduğumu kısmen de olsa öğrenmenin sevincini yaşar iken hepinize ayırdığınız zaman ve yardım uğraşınız için teşekkür etmeyi bir borç bilirim. varsa farklı bir malumat ya da kötü bir tecrübe sahibi, o da paylaşsın bizimle.

  • ak you war  (15.12.08 15:21:02)
aman diyim! sakın yapma böyle bir şey! Bir arkadaşım bu dediğini yaptı ve 15.000 dolarlık laptopu havaya uçtu!!11

deyip ortalığı karıştırmak isterdim ama bu yaptığın gayet doğru ve mantıklı bir şey, bilgisayarımı 3 yıldır bu şekilde kullanıyorum.
  • 24th fret  (15.12.08 17:16:56)
gayet sorunsuz calisiyor su anda kullandigim ve getridigim bir diger laptop, uc girisli standart tiplerdense kablonun fis kismini degistirmek daha mantikli, 4-5 milyona bulunuyor.

  • lykos  (15.12.08 18:41:26)