düşük ağırlıkla antrenman

2 aydır gün aşırı

sabah aç karnına

her bir elde 12.5 kg lık dambılla 3 kere 12 biceps hareketi yapıyorum.
ardından
her bir elde 2 kg lık dambılla 3 kere 100 biceps hareketi yapıyorum.
ardından
çekebildiğim kadar şınav mekik barfix çekiyorum.
ardından
hayvani bi kahvaltı, ardından optimum whey proteini bi ölçek.

akşam da yine aç karnına aynı şekilde çalışıyorum ardından besleniyorum. sadece biceps yerine triceps çalışıyorum.

SORU 1- 2 kg lıkların ne faydası oluyordur bana? yoksa hiçbi faydası olmuyo mudur? yapmayım mı?

soru 2- kollarım neden kalınlaşmıyor olabilir? böyle kasınca şekilli ve sert yani taş gibi ama normal dururken kalın değil. kasmayınca incecik. yani fotoğraflardaki adamlar bi tuhaf. ben niye öyle değilim. yani etrafını ölçüyorlar falan ama biceps kasılıyken mi ölçüyorlar. normal dururken mi ölçüyorlar kol çevresini?

boy 180. kilo 75 e yükseldi. 3 ay önce 60 idi. karnımda çok temiz 6 tane baklava vardı onlar kayboldu ama göbek oluşmadı karnım yine kaslı ama etime dolgun görünüyorum. karnımda sorun yok ama.

aylardır çalışıyorum istediğim sonucu alamıyorum. kolum normal dururken gömleğin tshirtün kolunu doldursun istiyorum.

bana sayı söyleyin ben yapıyım. ama kolum kalınlaşsın.

kollarınız illa ki kalınlaşmıştır bu 3 aylık sürede.15 kilo almışsınız yani size öyle geliyordur.keşke başta ölçseydiniz kolunuzu.bence gereksiz 1-2 kg dambıllar.ona ayıracağınız vakti haltere ayırın.

  • mesa  (31.10.12 13:36:54)
kiloları artırmazsan gelişemezsin.
yeteri kadar protein almazsan gelişemezsin.
yeteri kadar karbonhidrat ve yağ almazsan gelişemezsin.
bir salona git düzgün bir program uygula.
  • crystalsoul  (31.10.12 13:40:44)
2 kg lık dambıllar parçalanmayı sağlar iyidir ama 3x100 yapmana gerek yok. Hatta hiç gerek yok gibi. Aç karnına çalışman tansiyonunu düşürür falan sağlıksız. Kahvaltını yap. Bicepsi yine çalış 12.5 luklarla ondan sonra protein tozunu yapıştır. Birde öyle 2 ayda hemen belli etmez durduğu zaman. 5 ay sonunda falan sıkmadan da genişlediğini göreceksin. Tişörtlerin kolu dar gelecek mutlu olacaksın. Birde bicepsi tricepsi tek bi şekilde mi çalışıyorsun bilmiyorum fakat, 3-4 şekilde çalışma tipi var. Ön koldaki arka koldaki her kası çalıştırmaya bak. Son olarak kolu gösteren arka koldur. Çalışmaya devam. Sakın yılıp bırakma. Hacı yok rocky hacı yok.

  • life is not fair  (31.10.12 13:41:29)
2 kg bir işe yaramaz.

3x12 yaptığın çok az. 2 kg 3x100 yapacağına 12,5 ile 5 set daha yap, ağırlığı da artır gitgide.

salona gitmiyorsan, z bar al, çok etkisini görürsün.
  • [silinmiş]  (31.10.12 13:42:25)
want2die bu duyuruyu görmedi heralde. bi mesaj at kendisine istersen. o da böyle antreman yapıyor diye biliyorum

  • esek sipasi  (31.10.12 13:48:17)
hacim için yapacağın çalışma çok tekrar içermeyen ve ağır tempoda gerilimin yoğun olacağı şekilde olmalı... yani 12,5 x 3 yap ama ağır ağır, oldukça yavaş yap... Şu ana kadar yaptıklarınla hacmin artmamışsa da gücün kesin artmıştır... moral bozma... harika bir iş çıkarmışsın...

  • udi  (31.10.12 15:13:03)