Slim Bilgisayar Kasaları Ne Kadar Kullanışlı

Selam şu yanda fotoları olan ince bilgisayar kasaları iyi midir. ne marka önerirsiniz? her bilgisayar onların içine sığar mı? alırken nelere dikkat etmek lazım? bir de kasayı aldığımız yer eski parçaları kasanın içine monte eder mi?

teşekkürler..

Anakartların boyutları farklılık gösterir, yani her anakart her kasaya uymaz. Midi, mini vs. uyumluluk modlarına bakmanız gerekir. Onun dışında diğer parçalar sığar ama ne biliyim dual ekran kartı falan düşünüyorsanız sıkıntı olabilir, bir de donanımları takıp çıkarırken zorlanırsınız biraz, sırayı iyi takip etmek gerekir.

  • creepy  (30.10.12 10:31:29)
@ creepy: sonuçta ne kadar tavsiye edersin bu tür kasaları?

  • anonimyususer  (30.10.12 10:41:01)
Eğer iş amaçlı kullanacaksınız ofis masanızdan yer kazanmak için idealdir, ancak evlerde performans amaçlı kullanacaksanız tavsiye etmem, slim kasalar genellikle dar yapıda olurlar içindeki parçalar tıkış tıkış durur, eskiden pek sorun olmazdı ancak günümüzde ekran kartlarının ve işlemci fanlarının eşşek kadar olduğunu düşünürsek sıkıntı yaratabilir.

  • solo  (30.10.12 11:06:16)
sıcaklık ve hava sirkülasyonu gibi etkenleri düşünerek al bence. sıcak bölgelerde slim kasa kullanmak çok mantıklı değil.

  • vito andolini  (30.10.12 11:17:01)
sağlam oyun bilgisayarı yapmayacaksanız güzel ufak kompakt falan. ekran kartının genişliği de önemli

  • yuto  (30.10.12 11:20:24)
aman! buna ekran kartı sığmaz.
anca ofis açar bu.

  • pangea  (30.10.12 12:01:45)