güncellemeli mi güncellememeli mi

selamlar duyurunun oyuncuları, ssgleri ve guruları,

şimdi bir yazılım çıktı diyelim. sonra buna belli aralıklarla güncellemeler çıkıyor. yazılım 1 gb olsun, güncellemeler de v1.1 600mb, v1.2 700mb allah ne verdiyse geliyor. 1 sene içerisinde 10 güncelleme çıktı diyelim v1.10'a kadar. ben bir sene sonra bu yazılımı en güncel haliyle kullanmak istersem, tüm güncellemeleri teker teker yüklemem mi gerekir, yoksa 1.0'ın üzerine son güncelleme olan v1.10'u yüklesem yeterli olur mu? diğer bir deyişle son güncellemenin içerisine önceki güncellemelerle gelen tüm yenilikler de eklenerek mı gelir?

teşekkürleeer

O güncellemeyi yayınlayanlara bağlı bir durum. İki türlü de olabilir. Notlar kısmında yazar o. Yalnız genelde güncelleme boyutu büyükse öncekileri de dahil etmiş olurlar. Bütün küçük güncellemeler o kadar büyük boyutlarda olmaz.

  • onexey  (24.10.12 23:12:42)
değişir. bazen kapsar bazen kapsamaz. ama kapsayanlarda özel bi ifade oluyodu yanında yöresinde, neydi hatırlamıyorum :)

  • herbivor  (24.10.12 23:18:33)
zaten 1 sene sonra v1.10 u direk indirme linki olur. güncellemeyle uğraşmazsın.

  • r_u_h  (24.10.12 23:31:58)