Dell N5110 Wireless Sorunu

iyi akşamlar, servetimi verip aldığımı dell n5110 modelli bir laptop aldım bugün. internete giremiyorum. DNS hatası veriyor sürekli. hani internete girmiş gözüküyor ama DNS hatası verip duruyor. ulan 80 liraya aldığım koca kasalı pc canavar gibi giriyor bu pc girmiyor. Nasıl çıkarım bu işin içinden?

Not: Google dns de denedim olmadı, driver yükledim olmadı. başka bir driver yükledim o da olmadı. Ne yapacağım? Teşekkürler.

uydunet mi kullanıyorsunuz?

evetse bir de ttnetle vs deneyin, giriyorsa biliyorum onun derdini ben..
  • lambada  (22.10.12 20:52:19)
wide, işin esprisi o :) dediklerini yaptım ama bir sonuç alamadım.
Lambada, evet uydunet kullanıyorum. ondan mı dersin? ama evdeki diğer laptop sorunsuz giriyor.

  • kemirik  (22.10.12 20:58:55)
evet zaten evdeki diğer bütün laptoplar internete girecek ama seninki girmeyecek..ama laptopla başka yerlerde rahatlıkla internete girebileceksin. dell in içine cin kaçmadı merak etme..delireceksin çözüm bulamayıp..dell müşteri hizmetlerini arayıp yardım isteyeceksin onlar da 'dell in 5110 larda uydunet ile uyumsuzluk gösterdiğini, çözmek için çalışmaların devam ettiğini ve ürünü geri alamayacaklarını' söyleyecekler.

ürünü aldığın yere yalvar yakar değişim için gideceksin ama 2 hafta geçtiği için kesinlikle değiştiremeyecekler. tüketici hakları için hakem heyetine başvurmak isteyeceksin, onlar da en az 6 ayda sonuçlanacağını söyleyecekler..uydunet kesinlikle sorumluluğu üstüne almayacak, sözleşmeni de iptal ettirmek için deli bi hesap çıkaracak karşına..

bütün işlerin yarım kalacak, arkadaşının nuh nebiden kalma bilgisayarıyla bişeyler yapmaya çalışacaksın ya da kucağında laptop başkalarının evlerinde sürüneceksin..

neyse hepsini ben yaptım senin yerine önceden:)

buradan aynı şeyleri yaşayan bi yazar arkadaş sağolsun mesaj atmıştı, anlattıklarını yaptım düzeldi..ama çok aceleye geldi not alamadım. mesaj da silinmiş..teknolojiyle de aram olmadığından pek yardımcı olamıyorum, yine bilen birisi yol gösterebilir..özetle modemindeki noyu laptopta bi sayda açıp giriyordun. 2 dakikalık bi iş yani..

ben de takip edicem burayı, not alayım da yarın bigün başka uydunet modemleriyle yine canım sıkılmasın..

la dell daha kaç kişinin canını yakıcaksın, doymadın mı, ha doymadın mı akıttığın kan ter gözyaşına !!

:)geçmiş olsun şimdiden..
  • lambada  (22.10.12 22:04:47)
(git: 306245)

sorularının cevabı bu arkadaşta:)..üşenmedim eski duyuruları taradım. yardımcı olacaktır sana da saolsun..

internete girdikten sonra çözüm yolunu burada paylaşırsan iyi olur. maksat başka canlar yanmasın, parası peşin ödenmiş laptoptan internete 3 ay sonra girmesin benim gibi..

dell mağdurları klübü kurmayı, saturn un önüne kameraları çağırıp dell i yakmayı bile düşünmüştüm teytey:))
evinden internete sorunsuz girebilmek büyük nimet:)
  • lambada  (22.10.12 22:31:22)
hallettim arkadaşlar çözüm çok basit. internetten modemin ayarı yapılan sayfayı açın (192.168.0.1) k.adı: admin, şifre: password
Ardından firewall'u kapatın bir de 802.11 n-modu'nu kapatın. sorun hallolacak.

  • kemirik  (04.11.12 01:58:16)