film bu formatta izlenir...

dediğimiz bir format mevcut mudur? hani hem yer kaplamasın çok, hem de kaliteden ödün vermesin falan. filmlerimizi bilgisayarda muhafaza ediyor isek hangi formata çevirip saklayalım? DVDrip yazıyor, bdrip yazıyor, divx yazıyor, xvid yazıyor; benim kafam karışıyor.

45 dakikalık dizi bölümleri aşağı yukarı 350 mb yer kaplıyor mesela, iyi hoş. film için nedir megabayt performans olarak en iyi format?

mkv çok iyi diye biliyorum bu konuda. manyak kaliteli video diyorduk kendisine.

  • sizofren hayaller  (20.10.12 21:03:44)
ortalama avi ise 1.40 gb mkv ise 800 mb bence.. yine de uzunluğuna göre değişir tabi..

  • louismadsen  (20.10.12 21:21:03)
Senin aradığın şey BDRip veya BRRip (aynı anlama geliyorlar).

Bunlar kalite olarak normal divx ile 720p arasında bir şey. Boyutları sabit değil, bazı filmler 1.8 gb oluyor bazıları 2.6 gb o değişir. İdeal bence.
  • gercek kral  (20.10.12 22:38:14)
yify riplerini kullanabilirsin siteside var ama link vermiyim, steryo ses 720-1080p görüntü kalitesi mpeg4 format kullanıyorlar tavsiye ederim

  • hasmetizm  (21.10.12 20:37:25)