blog adresini yönlerdirmek

ekşi sakinlari selamlar, adımsoyadım.blogspot.com diye kullandığım bir blog adresim var. henüz almadığım ama yakında alacağım www.adımsoyadım.com gibi bir alan adına yönlendirmek istiyorum. amacım yine blog üzerinden kontrolü sağlamak. bunu en basitçe nasıl yapabilirim anlatırsanız sevinirim. ayrıca bu blogger içindeki "özel etki alanı" muhabbeti nedir? yönlendirme konusuyla ilişkisi nedir?
son olarak zilyon kere sorulmuştur muhtemelen ama yine sorayım alan adını kredi kartıyla sıkıntısız olarak nerden alayım turk ticaret, godaddy,vb..?

  • free spirit  (07.12.08 20:53:24 ~ 21:11:58)
godaddy'den gecenlerde arkadasin blogspot adresi icin bir alan adi aldik. oranin kendi kontrol panelinde forwarding ve masking i yaptik ki bu islemler alsa alsa 1 dakikanizi ancak alir. yonlendirilecek adresi yaziyorsunuz sadece. blogu editlemeye halen blogger uzerinden devam ediyor. ozel etki alani muhabbeti de ayni isi goruyor sanirim ama oradan hic bir ayar yapmadik. godaddy icinde gerekli adresi verince kendisi yonlendiriyor. diger ad saglayicilari da muhtemelen ayni sekilde calisiyordur.

sikintisiz alma konusuna gelince, godaddy'den pisman degiliz :D

edit: free spirit haklidir, forwarding ile domain i blog a yonlendirirsiniz.
help.blogger.com adresine de bakmak isteyebilirsiniz. yazilmis bu zaten.
  • dahicocuk  (07.12.08 20:53:53 ~ 21:17:07)
domaini godaddy'den almanı tavsiye ederim. bloger'dan da bu domaine yönlendirebilirsin. çok sağlıklı çalışıyor, şimdilik bir sorunla karşılaşmadım.
www.benimdesoyleyeceklerimvar.com

  • titiz  (11.12.08 15:59:41)