Hapşı(u)rmamak için ne yapılabilir?

Merhabalar duyuru ahalisi. Bi gunlugune hapsirmamam gerekiyor, nasi onlemler alabiliriz? Burun spreyi, çay, ilaç vs her turlu teklifinize acığım. Dikislerin zarar gormemesi icin onemli.

burnunuzda kasinti ya da hapsirma hissi oldugunda tek deliginizi burnunuzun ustune bastirarak kapatin. gec kalinmadan yapildiginda hapsirigi onluyor.

  • freefroglet  (17.10.12 13:28:27)
Hapşuracağını hissedersen nefesini tut bir süre.. O da olmadıysa hapşuruğunu tutma koy gitsin , daha az zararlı olur. Çayla çorbayla hapşuruk engelleneceğini sanmıyorum :)

  • Godless  (17.10.12 13:29:49)
tozlu ortamlardan uzak dur, kapı pencere çok açma ortam sıcaklığının ani değişmemesini sağla, alerjin falan varsa bişilere dikkat et, alerji ilacı falan var mıdır bilmiyorum. Ama çevre tedbiri almak en mantıklı önlem gibi geliyor bana.. elektrik süpürgesi falan çok hapşırtır beni mesela.

  • accorbite  (17.10.12 13:30:33)
lan burnun zaten tıkalı değil mi, ne hapşurmasından bahsediyorsun.

ben burun ameliyatı olup da hapşurmayı başarabileni zaten duymadım.

meraklanma.
  • nezaretten taharet  (17.10.12 13:32:40)
burnunun neresine dokunabiliyorsun bilmiyorum ama iki parmaginla burunda kikirdagin bitip kemigin basladigi yere (iki parmagin iki tarafta olacak sekilde)koyup asagi yukari biraz oynatirsan kesin geciyor.ama vaktinde yapmak lazim tabi

  • acan99670  (17.10.12 13:48:59)
hapşırmayı çok engelleme istersen ölüme kadar gidiyor

  • seyyar satıcı  (17.10.12 14:24:36)
ballı yeşil çay iç

  • cek  (17.10.12 14:42:54)
ben hep içime hapşıdım bugüne kadar ama ölmedim ne ayak?

tut bişey olmaz.
  • fuzuli  (17.10.12 15:40:27)
Fıtık ameliyati, burun ameliyati degil ve çok şiddetli hapŞirir babam, hatta fitiginin bile buyuk oranda sebebi hapsirmalari demislerdi. Cok tesekkurler cevaplariniz icin.

  • tommi vercetti  (17.10.12 20:02:29)