Hala mafya var mi yahu?

Su haberi gorunce mafyalasmanin hala oldugu gordum.

www.radikal.com.tr

Bunlar son yillarda azalmadi mi? Emniyet bunlara engel olamiyor mu?

ülkemizi hatta tüm dünyayı mafya yönetiyor sen ne diyorsun?

  • neira  (14.10.12 15:31:36)
mafya kültürdür, bazı ülkelerde ne yaparsanız yapın yok edemezsiniz.

dün istanbul barosu seçimleri için adayların vaatlerini dinledim, adaylardan biri adliyedeki fotokopi odalarının tanıdıklara peşkeş çekilmesinin üzerine gideceğini söylüyordu.

herifler adalet sarayında yolsuzluk yapmışlar lan!

hakim/savcı bilmemne sınavında kopya skandalı ortaya çıktı bu sene. adamlar hile hurdayla sınav geçip adalet dağıtıyor.

bu iş kültür işi biraz, herkes payını verir çarklar döner kültürü. emniyet her an her yeri denetleyemez, denetledi diyelim, emniyet güçleri bu kültürün ne kadar dışında kalabilir ki?

dürüst insanlar sesini çıkaramaz çünkü diğerleri ezer başını. fırıncının biri vermedi diyelim haracı, verenler mafyaya değil haracını vermeyene uyuz olur. tek enayi biz miyiz a.k derler. oh iyi olmuş, biz haraç veriyorsak onlar da versin, haksız rekabet olmasın derler.
  • buyuyup buyuk adam olacaktim  (14.10.12 15:39:25 ~ 15:42:13)
menfaatin/rantın olduğu yerde çetenin olmaması güç.

  • and justice erol  (14.10.12 15:48:17)
bizim sokakta tek kişilik bir mafya var mesela. arabanı park edersen 5 TL istiyor. vermezsen kendin bilirsin. arabayı döndüğünde nasıl bulacağın meçhul. camdan izliyorum. paşa paşa veriyor insanlar makbuz fiş almadan 5 TL'yi. emniyet dersen 20 metre ilerisinde karakol var adamın. bu sadece kısacık bir sokakta yaşanan. ülkeyi düşünemiyorum.

  • 9kuyruklukedi  (14.10.12 16:06:09)
istanbul şişli de istemediğin kadar mevcut.

  • wertyu  (14.10.12 16:19:17)
mafya hala var sadece şekil ve araba değiştirdiler.

  • basond  (14.10.12 16:46:14)
Vay anasini, bir de millet bunu kabullenir olmus. hayat bir role playing game olmus da haberimiz yok :/

  • gadanallah  (14.10.12 19:08:13)
Hayat tole playing değil role playingdekiler gerçek hayattan alınma senaryolar. Kafanı bilgisayardan arada bir kaldır da etrafına bak.

  • esenboga  (14.10.12 20:34:42)