Sevgilim yeni alacağımız evi üstüne yapmamı istiyor

Bundan yaklaşık 2 sene önce başladı ilişkimiz. Gayet ilerledi aramızdaki samimiyet yani. Evlilik planları falan yapıyoruz. Kendisi 2 kere evlenip boşanmış ama henüz 23 yaşında. Aramızda yaş farkı yok yani. Gayet iyi anlaştığımızı düşünüyorum. İyi vakit geçiriyoruz. Bu yüzden evlenip tamamına erdirmeyi düşünüyorum. Bunun ilk adımı olarak da bir ev satın alacağız.

Uzun süredir para biriktiriyordum. Satın almayı düşündüğüm ev için 40.000 lira eksiğim vardı. Kredi başvurusu yaptım, banka bugün onayladığını belirtti. Yani evi alacağım. Ancak sevgilim evi onun üstüne yapmamın daha doğru olduğunu söylüyor. Hem evlenip, ilerde çoluk çocuğa karıştığımızda bir güvencesi olacakmış, sonuçta senin çocuklarını büyüteceğim diyor, hem de ona olan sadakatimin ve ciddiyetimin bir göstergesi olacağını söylüyor.

Ne yapsam bilemedim? Bunu reddedersem de bir garip olacak. Kabul etsem de ailem sıkıntı. Onlara söylesem kıyamet kopar. Ne yapsam en uygunu olur?

öyle şey mi var abi saçmalamasın. sadakatinden şüphe duyuyosa hiç evenmesin seninle. neden 2 defa boşandığı belli olmuş bence. sakın yanlış anlama dostum ama durum garip. evi bence direk kendi üstüne almalısın

  • GibsonRules  (10.10.12 00:10:04 ~ 00:10:23)
Elbette kabul etme yahu. Alınma da sevgilinin ne tuhaf istekleri varmış izdivaca çıkan teyzeler gibi. Yarının ne olacağı belli mi ayrılırsınız bilmem ne. Kaldı ki sen onun üzerine yapmıyorsun diye tatsızlık çıkaracak biriyse de yol yakınken tanımış olursun zaten

  • mandy moore  (10.10.12 00:12:42)
Evin derdine mi düşmüş bu yaşta? Lan gidin hava alın biraz.

  • ahmetcan44  (10.10.12 00:12:43)
'Hem evlenip, ilerde çoluk çocuğa karıştığımızda bir güvencesi olacakmış, sonuçta senin çocuklarını büyüteceğim diyor, hem de ona olan sadakatimin ve ciddiyetimin bir göstergesi olacağını söylüyor. '

izmirden denize atla, yunan adalarına doğru kulaç atmaya başla, hemen şimdi

hadud: dostum kusura bakma da dolandırıcı gibime geldi, o ne demek lan ?
  • naw man fuck that  (10.10.12 00:12:46 ~ 00:15:47)
Dünya 2 yıl tanıdığınız birinin(üstelik 2 kere boşanmış belki de geçimsiz birinin) üstüne ev yapıp oturulacak kadar tozpembe değil. Eviniz olmasa da sizinle evlenmeyi kabul edecek bir kız bulun Allah aşkına, yazıktır. Onca zaman çalışıp zorlukla alacaksınız ben acıdım ya. Annen olsam kaynanalık yapardım valla.

  • kırmızıkalem  (10.10.12 00:14:08)
bence dikkatli ol,23 yaşında 2 kere evlenip boşanmış, şanssız olabilir tabi evliliklerinde ama dikkatli olmakta yarar var. seviyorsunuz birbirinizi ama yani neden böyle söylemiş ki zaten evleneceksiniz beraber yaşayacaksınız, zaten olası bir boşanma durumunda bildiğim kadarıyla evin belirli bir kısmı ona kalıyor, tamamen güvencesiz değil yani.

  • alternatif  (10.10.12 00:14:19)
krediyi sen çekeceğin için evin senin üzerine olması gerektiğini söyle önce. sonrasında senin çocuklarını büyütecekse o çocuklar onun da olacak... kendini güvence altına nie alma gereği duyuo senle ilişkisinin devam etmicene inanıosa nie evlenme kararı alıo?
bak bu iş sakat sen çok zengin olsan yatların katların olsa biri de benim üstüme olsun dese haklı ama senin bütün birkimin bütün borcun derdin onun "gelecek garantisi"ne gidecek... sıfır kalacaksın. sakın yapma öyle bişey. ayrıca evi evlenmeden önce al kendi üzerine.. sonra hak iddia etmeye kalkmasın.

  • kızılşeytan  (10.10.12 00:16:14)
ahahahah sen şu daha iki gün önce hoşlandığı bir kıza gucci çanta almaya niyetlenen değil misin? kız hani sana "çalı çırpıya sürterim"li bir cümle kurmuştu?

serin hikaye birader. devamını bekleriz hikayelerinin.
  • devilred  (10.10.12 00:16:57)
Bilmiyorum arkadaşlar zaten aileme de açıklayamam bu durumu ama sevgilim problem çıkartacaktır buna da eminim.

  • Kafkaslı  (10.10.12 00:17:08)
arkadaş, sen o evi o eşin değilken biriktirdiğin ve evli değilken bankadan aldığın krediyle almış olacaksın. sevgilin belki gelecek korkusuyla söylemiştir sanıyorsun ama gelecek korkusu değil kafasında daha önceki ilişkileri gibi ayrılık senaryoları hazır demek de olabilir bu.

kendisine sor bakayım, ne yatırım yapmış ne biriktirmiş şimdiye kadar ve evlenmeden onları senin üzerine yapabilir ya da sana verebilir mi?
  • godless frog  (10.10.12 00:17:43)
sen daha gecen gun kizin biriyle kesismiyor muydun?hatta hoslaniyordun?sevgilin mi vardi yani?

soruya gelince oyle bir sacmalik yapayim deme sakin.evlenmeden evi ustune yapmani istemek de ne demek.bence o sana degil sen ona guvenmemelisin.
  • fraise  (10.10.12 00:21:54)
@fraise o ayrı dostum ufak kaçamaklar yapıyoruz arada.

  • Kafkaslı  (10.10.12 00:22:42)
sakın yapma öyle birşey

  • dieselsingle2  (10.10.12 00:26:55)
lan adam ayak üstü hepinizi trollüyor bir de gelmiş herkes cevap veriyor. ayrıca op chancı olma ihtimalin var bence. chancı mısın lan? bayağı bir trolling yeteneği gördüm sende.

  • gogliy  (10.10.12 00:27:37)
  • chavezding  (10.10.12 00:30:57)
Ne trollemesi arkadaşlar ev alacağız onu söylüyoruz işte bunun trollü mü olur?

  • Kafkaslı  (10.10.12 00:31:57)
Evlenmeden kendi üstüne yap. Boşnacağınız zaman evde hak iddia edemesin. Hem bu kadın sana yaramaz. Def et gitsin.

  • inanmazsan inanma  (10.10.12 00:34:08)
yazık olacak arkadaş sana, hatta olmuş gibi bile. maddiyat girmiş çoktan, güven diye birşey yok belli ki. akıllı olup biraz düşünürsen dediğinin ne kadar gereksiz,saçma olduğunu sen de anlarsın. seni bi ev yüzünden terk edecek veya sorun çıkaracaksa yol ver gitsin. öyle saçmalık mı olur

  • units  (10.10.12 00:36:09)
yap tabii canım, bu kadarcık bi şeyi dünyalar güzeli sevgilinden esirgiyorsan yazıklar olsun sana.. yıkıl!!!

beyler, lara gofretin sevgilisini bulduk şaka maka.
  • ron dennis  (10.10.12 00:38:01)
HAtun bildiğin dolandırıcı siktiri çek direkt.

Daha yaş 23, 2 evlilik geçirmiş üzerinden, 3.sü olmadan kredili evi üstüne istiyor haspam.

Daha ağırını da yazardım ya neyse.

Bence direkt ayrıl
  • efrasiyab87  (10.10.12 00:38:58)
(bkz: sik onu)

  • robin crusoe  (10.10.12 00:44:22)
qanqa hikayelerinin devamını bekliyoruz

  • cha  (10.10.12 00:44:46 ~ 00:48:08)
Saçmalama!
Anama yapıcam sözüm var, de geç!
Beraber kazanır, alırsınız 2. evi çok istiyorsa.
  • daddy  (10.10.12 00:50:28)
Sen arada kaçamaklar yapıyon, sevgilin daha dereyi görmeden paçayı sıvıyor, evi üstüne istiyor.

Gençler siz emin misiniz bu işten?
  • faith no more  (10.10.12 00:54:17)
oha. sakın öyle bi saçmalık yapma

  • Thunderbirds  (10.10.12 00:54:21)
@daddy anneme yapıcam sözüm var diyemem yalan söylediğimi hemen anlar. Daha önceden böyle bir şeyden bahsetmedim çünkü. Bir de bunun yüzünden cıngar çıkartır.

  • Kafkaslı  (10.10.12 00:58:36)
çıkarırsa çıkarsın.

.....(buraya istediğin küfürlü sıfatı koy) hatun kendi 5 para vermediği evin tapusunu utanmadan ne diye istiyor.

evlenirsek ayrılırsak güvencem olsun filan.

daha evlenmeden ayrılık planları yapmış kadın
  • efrasiyab87  (10.10.12 01:00:09)
başlığı okudum,devamını okumadım.saçmalama,sakın böyle bir hataya düşme.evlenince zaten yarısına ortak olacak malının.

  • me gusta  (10.10.12 01:00:50)
ayrıca kusura bakma ancak, işbu kadının önceki evliliklerinden de mal-varlık koparma amacı gütmediği ne malum? 23 yaşında 2 kere boşanmak pek kolay değildir.belli ki işin içinde bir art niyet veya söylendiği gibi geçimsizlik var.

  • me gusta  (10.10.12 01:02:29)
ben ol.
26 yaşında ol.
çok güzel bir kız arkadaşım var. 9/10 bir kız.
evlenmeden önce ev alacağım ve kredi başvurusu yaptım, kredi çıktı.
kız evi onun üzerine yapmamı istiyor.
çok mutluyuz, kabul ediyorum.
Tapu müdürlüğüne gidiyoruz, müdürlüğün girişinde x-ray cihazı var. geçerken ötüyor
güvenlik üzerimi aramaya başlıyor,
o sırada cebimden spagettiler dökülmeye başlıyor, kız, güvenlik, ben; hepimiz spagettiye bulanıyoruz, koşarak kaçıyorum.
  • michael_knight  (10.10.12 01:03:28)
@efrasiyab87 O da haklı ama iki kişiden darbe yemiş, şuan çaresiz bir kadın. Haline üzülmeden edemiyorum.

@me gusta madem evlenince mal ikiye bölünüyor farketmez o zaman onun üstüne yapsam da evi ortak olacağız değil mi?
  • Kafkaslı  (10.10.12 01:03:59)
eğer evlenmeden önce onun üzerine yaparsan,bölünmez.ama evlilik sırasında satın alınırsa bölünür.aynı şekilde evlenmeden kendi adına alırsan da bölünmez.bence evlenme,illa evleneceksen senden daha en başında mal mülk isteyen biriyle ne kadar uyumlu olacağını düşün.tekrar düşün,vazgeç bu işten kardeşim.veya dene?hayır yapamam bu evi üzerine de.bi an önce evlenelim de,bakalım ne diyecek.

  • me gusta  (10.10.12 01:07:07)
@me gusta ağlayacak biliyorum ve ben o ağlayınca dayanamıyorum :( Dediğim gibi hayatında hiçbir şey düzgün gitmemiş, ortada kalmış, çaresiz, yapabilecek hiçbir şeyi yok. Üstelik bir kadın yani. Bir kadın ne kadar güçlü olabilir ki şu dünyada. Üzülüyorum, içim acıyor, daha fazla üzmek istemiyorum.

  • Kafkaslı  (10.10.12 01:10:23)
iki kişiden darbe yediğini nerden biliyorsun belki o darbeyi atmıştır, gidip konuştun mu adamlarla?

Birde bir kadının en güçlü silahı göz yaşlarıdır, mübarek musluk gibiler çat aç çat kapa, kontrol edebiliyorlar yani.
  • efrasiyab87  (10.10.12 01:13:02 ~ 01:15:49)
Bu konuda haklısın kardeşim duygularıma hakim olmam lazım sanırım

  • Kafkaslı  (10.10.12 01:20:09)
ne demek ya senin cocuklarını büyütüyorum ? sen mi doguruyorsunda büyütüyorum diyo,nasıl bir annelik duygusu var anlamadım.eşin olur evli olursun cocuklar dogar,ondan sonra istemesi normaldir.sakın üzerine yapma sakın !

  • mukon  (10.10.12 01:57:36)
@cha +1

(bkz: Cool story bro)
  • Struttin  (10.10.12 06:00:31)
okumadım ama, sen hatunun en iyisi eline! ver (tapuyu)

  • based on a true story  (10.10.12 08:32:35)
"Üstelik bir kadın yani. Bir kadın ne kadar güçlü olabilir ki şu dünyada." bunu gördükten sonra cevap vermekten vazgeçtim. müstahak sana ev araba ne varsa üstüne yap kadının.

  • ceska  (10.10.12 08:47:24)
Kardes kusura bakma ama 2 kere evlenip bosanan o. O bence ev alsin, senin uzerine yapsin. Kabul etmiyorsa siktiri cek. Sansiz evlilikler yapmis olabilir eyv ama bu kizin yasi 23!

  • intimate  (10.10.12 09:00:49)
adam 1 haftadır burayı su gibi'ye çevirdi. Lan artık yemeyin lan.

  • bruno  (10.10.12 09:23:41)
açık ve net söylemek isterim: eğer hayalin olan evi onun üzerine yaparsan ya katil olursun yahut ta intihar edersin.
niye mi?
çünkü o daha önce 2 kez yaptığı şeyi 3.kez de yapacaktır...

unutmayın, evlenmeden sahip olunan mallarda evlenip boşanma sürecinde sonradan bölünme durumu olmuyor, eğer siz evlendikten sonra onun üzerine yaparsanız da evi yarı yarı kırışmış oluyorsunuz;)

valla şunu şuraya yazmanız bile bu sürece ikna olmaya meyilli olduğunuza dair izlenim oluşturuyor, aman diyeyim...
ortalıkta köylü kurnazı çok...
  • icemanr  (10.10.12 09:40:48 ~ 09:42:55)
eksiduyu.ru
Ben daha ne diyeyim?
Adam bildiğin hikaye denemesi yapıyor millet üstünde..
  • quaker  (10.10.12 09:45:02)
evi kendi üzerine yap. onun gönlünü almak için ise tapuda "aile konutu şerhi" koydurursun.

  • saruwatari  (10.10.12 11:28:04)
evlenmeden olmaz de.

  • khomaniac  (10.10.12 15:57:26)
saçmalama. sana kız mı yok. evi alıp seni bırakmayacağı ne malum. kağıt üstünde bile bişiy yok. bence evi üstüne yapmayı bırak o kızdan direk kaç arkanada bakıyım deme. işini pek bilen bir ablaya benziyo.

  • carpa_diem  (12.10.12 13:22:53)