En mukemmel oyuncak

Dunya piyasasindaki en mukemmel oyuncak nedir su siralar? Mukemmelik neye gore olacak tabi o var. Manevi olarak deger verdiginiz birsey size en mukemmel gelebilir ama benim kafamdaki asmis teknolojisi olan bir oyuncak. Asmis teknolojisi olmasa da, mukemmeligini tanimlayabildiginiz bir oyuncak da soyleyebilisiniz. Yalniz oyuncak kategorisinde olsun, psp, ipod, arabam demeyin yani. Gerci birseye oyuncak demenin siniri nedir, onu da tanimlarsaniz sukela olur.

(bkz: tickle me elmo) (en azından benim mükemmele layık gördüğüm bu var an itibariyle)

aşmış olarak nitelendirebileceğimiz pek fazla şey yok açıkçası..
geçen gün joker'in kataloğunda gördüm, uzaktan kumandalı robot gibi bişi vardı.. bildiğin hizmetkar olarak kullanabiliyosun aygıtı; getir götür yapıyo, muhabbet ediyo felan..

tabu da oyuncaktan sayılıyosa o da 2. mükemmelim olur herhalde..
  • thefalloftekin  (02.12.08 21:40:56 ~ 21:44:27)
bence yeni nesil uçaklar müthiş.

  • forumtrak  (02.12.08 21:42:21)
tickle me elmo +1, ayrıca darth vader ya da stormtrooper başlığı da şahane.

  • haydiger  (02.12.08 21:44:30)
Bende uzaktan kumandalı helikopter demek istiyorum. Manyak bişey yaaa. 3 boyutlu düşünüp bide onu uçurmak varya.... Param olsada alsam.
Ama kendi içimde cevabını verdiğim şeyi sen söyleme demişsin ama onun eksikliğini hiçbişey dolduramaz. Zannedersem tek eksik PSP idi...

  • onyetele  (02.12.08 21:49:29)
  • cruor  (02.12.08 21:54:21)
Lego (Technic/Mindstorms) tabii ki...

modüler olması sebebiyle yaratıcılığı körüklüyor, ucu açık, kişiyi sınırlayan tek şey hayal gücü, ve parça sayısı :). son versiyonlarında servo motor, konum, mesafe, ışık sensörleri, kontrol bilgisayarı gibi donanımlar da eklendi. artık yaptığınız mekanik tasarım için bir de yazılım hazırlayıp kapalı veya açık devre kontrol edebiliyorsunuz robotunuzu. e daha ne olsun...

tabi bu set ancak hevesli ve 15 yaşından büyük bir kullanıcıya hitab eder.

fikir vermesi açısından: bu oyuncakla neler yapabildiğine dair videolar var youtube da.
  • makineci  (02.12.08 22:02:15 ~ 22:03:07)
onyetele'ye katılıyorum. kesinlikle helikopter. 150ytl civarına oldukça güçlü açık havada uçurulabilen hayvan gibi helikopterler var. çok zevkli

  • atrin  (03.12.08 09:43:40)