partition recovery

pc'yi formatlarken d surucusunu sıldım. yetmedı aldım bunu c ıle bırlestırdım. daha sonra aklıma geldı kı benım d nın ıcınde envaı cesıt gereklı dosyalarım vardı. recovery partıtıon programlarıyla denıyorum (su an pc de tek parcadan olusan hdd oldugu ıcın) hep c: ıle ılgılı dataları gosterıyor..

nasıl yapacagız ne edecegız de bu d yı tekrar nefes alır hale getırecegız? mumkunse google search yapıp cevap yazacaklardan zıyade ısı bılen kısıler yanıtlarsa daha saglıklı olur. tesekkurler.

üzerine yazılan kısımlar gitmiş olabilir ama üzerine yazılmamış olan kısımlar sağlamdır. recovery programlarıyla tarat. sonuç alırsın.

  • cetoxim  (05.10.12 17:41:47)
Test Disk güzel icattır. açık kaynaklıdır üstüne üstlük.

www.cgsecurity.org

bak ne demişler:

TestDisk is powerful free data recovery software! It was primarily designed to help recover lost partitions and/or make non-booting disks bootable again when these symptoms are caused by faulty software, certain types of viruses or human error (such as accidentally deleting a Partition Table). Partition table recovery using TestDisk is really easy.
TestDisk can
Fix partition table, recover deleted partition
Recover FAT32 boot sector from its backup
Rebuild FAT12/FAT16/FAT32 boot sector
Fix FAT tables
Rebuild NTFS boot sector
Recover NTFS boot sector from its backup
Fix MFT using MFT mirror
Locate ext2/ext3/ext4 Backup SuperBlock
Undelete files from FAT, exFAT, NTFS and ext2 filesystem
Copy files from deleted FAT, exFAT, NTFS and ext2/ext3/ext4 partitions.
  • cevab veremedi  (05.10.12 17:47:59)
testdısk ındırdım ama bu da bootable olarak dos ustunde calıstıgı ıcın usendım acıkcası. eger cozum bulamazsam sanırım son care bu testdısk olacak.

  • mevrin  (05.10.12 17:53:28)
mevrin iyi hoş da bootable olmazsa nasıl olacak da kullanımda olan partition'u kurtaracaksın? sonuçta tek parça disk var elinde ve bu diski eski haline getirmek istiyorsun.

bu durumda iki olasılık var,
1- diski başka makineye takacaksın
2- diski kullanmayan bir şekilde başlatacaksın makineni.
  • cevab veremedi  (05.10.12 18:13:34)