kurtlar vadisi pusu dizisinde bir hata daha 10 rakamlı tc kimlik no

kurtlar vadisi pusu 163. bölümde polat alemdar evine gider kızı elifi pışpışlar uyutur laptopu kapatacakken masa üstünde mematinin ölümüyle ilgili bir dosya görür ve o dosyadaki kişiyi araştırması için abdülheye telefon açar ama dikkatli kişiler herhalde fark ettiler dosyadaki kişinin tc kimlik numarası yazısının karşısında 11 rakam değil 10 rakam var acaba senaristler 11 rakam yazsak bu birinin tc kimliği olur ve o kişi sıkıntıya düşmesin diye mi böyle yaptılar ama 11 rakam yazsalar ve bu birinin tc kimlik numarası olsa ne fark eder mallarına mı hileyle el konulur ya da bu kadar titiz düşünüyorlarsa dizi ekibinden birinin tc kimlik numarası yazılırdı bence olay tamamen dizinin senaristlerinin başta savma iş yapıp yasak savar gibi dizi çekmelerinden kaynaklanıyor dizideki o sahneden resmi kopyaladım buraya koyuyorum ve lütfen bu yazdıklarımı okuyan biri bunları eksisozluk.com da kurtlar vadisi pusu başlığına yazsın ben üye değilim olsam zaten yazardım bu büyük hata eksisozluk.com da dizi ile ilgili konu başlığında yer alsınki bu senaristlerin insanlara saygısızlık yaptığını daha çok kişi görsün

Sabahin bu saatinde trollemeye gerek yok. Kurtlar vadisinin neresinde gerceklik payi var ki ufak bir ayrintida olsun...

Dandirik de olsa dizi senaryosunda calismis biri olarak diyorum ki tamamen birinin kimlik numarasina denk gelme olasiligindan yapilmistir.
  • zlatan1937  (02.10.12 07:00:10)
saçmalama birinin kimlik numarasına denk gelse ne olacak ona ne zararı olur tamamen dizinin senaristlerinin gerzekliğinden öyle olmuş

  • berayrahat  (02.10.12 07:09:19)
herkes senin gibi rakamlari saymiyor. biri benim kimlik numarami kullansa dava ederim...

  • zlatan1937  (02.10.12 07:21:53)
abicim ben bir kurtlar vadisi fanıyım. 2002-2005 yılları arasında yayınlanan 97 bölümü belki 10 kere baştan sonra izlemişimdir. hala da sıkıldıkça takar izlerim. özellikle ilk 55 bölüm bir efsanedir.

pusu başladıktan sonra bu alışkanlığımdan olsa gerek onu da izlemeye başladım. iledikçe aynı tadı alamadığımı gördüm. kurtlar vadisi pusu başlığındaki entry'lerimi okuyunuz. okuyunuz da dizideki saçmalıkları görünüz.

dizi artık o kadar saçmaladı ki ben de izlemekten sıkıldım ve bıraktım.

kısaca şunu söyleyeyim, 10 haneli kimlik numarası bir hata değildir. tamamen birinin kimlik numarasına denk gelme ihtimalinden dolayı yapılmıştır. behzat ç.'de de tek sayı ile biten tc kimlik numarası kullandılar mesela, tc kimlik numaralarının tamamı çift sayı ile bittiği için. hollywood filmelerinde bütün telefon numaraları 555 ile başlar mesela, amarikanya'da kimsenin telefonu 555 ile başlamadığı için. yani bu bir saçmalık veya hata değildir.ama dizide saçmalık yok mudur? ohooo hem de nasıl vardır. dediğim gibi bi okuyun entrylerimi. hiç üşenmedim sayfalar dolusu yazı yazdım zamanında.

(bkz: kurtlar vadisi pusu/@kibritsuyu)
  • kibritsuyu  (02.10.12 10:49:51)
eğer maksat birinin tc kimlik no suna yanlışlıkla denk gelmemekse onunda kolayı vardı kamera kağıdın yarısını gösterirdi tc kimlik nonun yarısı çıkardı senaristler bunu düşünemeyecek kadar gerzekler

  • berayrahat  (02.10.12 21:53:50)
Sana bunu, attigin ozelden de dile getirdim ama;

Bu son dedigine senatist kara vermez. Yonetmen ya da kurgucu karar verir.

Zamaninda asmali konak icin de ayni sey cikmisti, yok plakada bilmemkac harfle bilmemkac rakam yanyana gelmez, boyle bir plaka sistemi yok diye... Adamlar herhangi bir gercek plakaya denk gelnesin diye yapmislar bunu.

Izle gitsin. Bu kadar da onemli bir durum degil bu.

Buna bu kadar kafa yoracagina git derslerini calis ilk yazililar baslayacak yakinda...

Edit: Ozur dilerim. Bu olay sanat yonetiminden baslar. Yonetmen de birsey demediyse sorun yok.
  • zlatan1937  (02.10.12 22:11:27 ~ 22:16:44)