bayramda üsküp

arkadaşlar kurban bayramında üsküp'e gidiyorum. gitmiş olanlar bi yardım edebilir mi?
1) türk lirasıyla gidilir mi, euro'yla mı gitmek lazım?
2) kurbanda kalacak yer sıkıntısı çeker miyim, önceden otel rezervasyonu mu yapayım?
3) üsküpten başka nereye gidilir? priştina, ohrid diyenler oldu. başka tavsiyeniz var mı?

yardım edenlere -istanbulda oturmak kaydıyla- minik siparişlerini getirebilirim bu arada, ciddiyim.

sağolun dostlar.

Manastır'a.(Bitola) gidebilirsiniz. Atatürk ile ilgili fena olmayan bir müze var. Ohrid'e mutlaka gidin.
Türk lirası çeviriliyordu sanırım ama garanti olması adına euro her türlü bulunsun yanınızda.
not: hediye istemiyorum :)
  • mimilo  (01.10.12 18:33:59 ~ 18:34:32)
1) yanınızda türk lirası da olsa euro da olsa biraz bozuk olsun. Ben 100 euro bozacak yeri zor buldum, onu da bi verdim elime bi tomar makedon dinarı doldurdular. Yani orda 100 euro bayağı yüksek bi para mesela. yanınızda 20 euroluk falan banknotlar olursa hiçbir sorun yaşamazsınız.
2) bence rezervasyon yaptırın. zaten dişe dokunur otel sayısı çok çok fazla değil. işinizi sağlama alın.
3) Ohrid'e mutlaka git. Gerçi ben gittiğimde balık sezonu değilmiş, yiyemedim ama şimdi nasıldır bilemem. Yolu biraz virajlı ve uzun ama sırf o doğanın güzelliğini görmek için gitmeni tavsiye ediyorum.

not : kuru et getirebilir misin bir kilo :)
  • winstoncash  (01.10.12 18:44:22)