musluk suyu arıtma cihazı

evinde kullanan var mıdır? anladığım kadarıyla en kalından en inceye doğru 4 5 süzgeçten geçiriyor bunlar suyu. peki suyun içerisindeki ağır metalleri ayıracak kudrete sahip midir bunlar?

ankara çankaya'nın musluk suyuna güvenim kalmadığından ötürü alternatif temiz su arayışına yönelmiş bulunuyorum. pet şişe ve damacanalar da sağlıklı değil. cam damacana ya da arıtma cihazı ile çözmek niyetindeyim. bilgisi olan, temiz içme suyu sıkıntınızı ne şekilde çözmektesiniz?

o kadar evhamlı olmaya gerek yok damacana suların nesi kötü?

  • eipcack  (30.09.12 22:26:07)
Evet kullandim biliyorum. Ancak bu suyun kalitesinin olculdugu aletler var biliyorsunuzdur, bu isten hic cikari olmayan biri olmustu aritma cihazindan gecen musluk suyumuzun sagliga uygunlugunu. Sonuc: musluk suyundan daha vahim.

Kisacasi iyi dusunun derim ustelik oldukca iyi bi urun kullanmaktaydim.
Damacana sular gayet iyi.
  • iste simdi oldu  (30.09.12 22:32:26 ~ 22:37:37)
o arıtma cihazları dediğin kadar iyi bir biçimnde arıtamıyor, gerek yok değil, bulunsun, ama cam damacana şu anda en mantıklısı gibi görünüyor.

  • roket adam  (30.09.12 22:36:33)
arıtma cihazı pazarlamış bi insanım. bms diye pahalı bi cihaz vardı. herkes onu diyordu. ben çelik 2'li olanları pazarlamaya çalışıyordum.

musluk suyu kireçli. en azından İstanbul'da. klor var. bu yüzden damacanadan daha temiz. damacana isterse cam olsun, beklediği için temiz olamaz. ama kireçsiz (daha doğrusu normal). musluktan akan klorlu suyun kloru yemek yaparken veya 5 dk beklese uçup gidiyor.

musluğun ucuna takılan şeylerden almak istiyorum ben de bu ara. çünkü sadece pamuk bile hiç yoktan iyidir. zamanla sarardığını gözlemleyebiliyorsunuz. direk içmesem bile çay, yemek için kullanıyorum sonuçta.
  • supergirl  (30.09.12 22:39:31 ~ 22:40:49)
plastik şişe ve damacanalarda 15 günden fazla beklemiş suyun tüketilmemesi gerektiği söyleniyor. saka markasının, damacanalarını 5 kullanımdan sonra geri dönüşüme tabi tuttuğunu okudum internette, ne derece doğru bilemeyeceğim. sırma, damla, abant gibi bazı markalar cam damacanada satış yapıyorlarmış öğrendiğim kadarıyla. değerleri bakımından uygun bir markayı seçip cam damacana almak en mantıklısı gibi.

  • cookiert  (30.09.12 22:55:56)
bu bin lira nın üstündeki arıtmalar her türlü damacana dan vs. iyidir...

  • benaslindayohum  (30.09.12 23:08:51)