Sivil Polis olmak

4 senelik üniversite mezunu bir insan hangi aşamalardan geçerek sivil polis olabilir?

kpss'ye girip kazanırsan şubeye atanacaksın. şubeni kendin seçemiyorsun diye biliyorum. artık şansına. asayiş gelirse üniforma, narkotik gelirse sivil olursun.

  • r_u_h  (30.09.12 16:20:05)
sivil polis derken?? narkotikten siyasi şubeye kadar bi sürü birimde sivil çalışan elemanlar var tam neyi kast ettiniz?
4 yıllık mezunlarını 6 aylık kurlara alıyorlar hani sonra o okulu 1. bitirirseniz istediğiniz şehre gidebiliyorsunuz diye biliyorum. Tabi genelde İzmir filan tercih ediyor insanlar ve %90 da çevikte çalışıyorlar ilk 2 yıl. Siz sivil çalışabileceğiniz bi şubeye geçmeye çalışmalısınız sanırım. Bi de bitirdiğiniz okul nedir?
Kast ettiğiniz şey emniyet istihbaratla alakalı bişeyse unutun onu cemaatten olmayanı almıyorlar oraya bi sürü eniştesi emniyet amiri bi hatun olaraktan söylüyorum cemaat kendi adamlarını bile emre itaat etmezse doğuya yolluyor artık o noktaya geldiler
  • niye ama  (30.09.12 16:20:23)
Ya aslında çalıştığım birim önemli değil gerekirse halk kütüphanesinden aldığı kitapları geciktiren üyelerin peşine bile düşerim :D
Öyle kafama esti, 2 yıl kadar yapıp bırakacağım. Askerlikten yırtmak için. Üstüme o üniformayı yakıştırmadığımdan sivil olma olayını sordum. Hele çevik kuvvet gibi olaylara hiç girmem.
Yalnız 10 seneyi doldurmak gerekiyormuş askerlikten muaf olmak için. Yani bizim iş yatar.
  • Kafkaslı  (30.09.12 16:31:19)
askerlikten yırtmak için polis olmak? iyiymişş
gidin master filan yapın yahu

  • niye ama  (30.09.12 16:34:14)
@niye ama Seçeneklerden birisi de o zaten :) en iyi seçeneği değerlendiricez işte.

  • Kafkaslı  (30.09.12 16:36:58)
Bir akıllı siz değilsiniz. Askerlikten "yırtmanız" için meslekte 10 sene kalmanız gerekiyor. Ki bu kafayla o 10 sene size cehennem olur. Başka alternatifler bulun.

  • xenophobe  (30.09.12 17:26:56)
onca zahmete gireceğine 6 ay yap kurtul.

  • zgrydn  (30.09.12 18:08:02)