diş acil

baya bir zamandır ağzımda kırık olarak durup hiç ağrı yapmayan dişime geçen gün tost yer iken ekmeğin sert tarafı isabet etti, 2 gündür ağrı var. bugün çapa dişe gittim istanbul nüfusunu aşan bir kalabalık görünce geri döndüm. herhalde hasta transfer sezonu mu ne açıldı anlamadım ki bir şey. neyse asıl sıkıntı sınav dönemime denk geldi ders çalışmaya engel oluyor.

emekli sandığı sosyal güvencesi olan bir insan olarak gidebileceğim, sırada felan beklemeyeceğim diş acil bölümü olan bir hastane var mı bildiğiniz. ben çapaya 2dk mesafede oturuyorum, buralar hastane cenneti olduğu için bu yakınlarda olanlar tercihimdir. eğer cevabınız "yok kardeşim, istanbul şartlarında böyle bir yer bulamazsın" ise ağrıyı dindirecek bir şeyler söyleyin. zira yarın 4+4=8 kredilik sınavlarım var. girin bir sevaba.

anestol diye bir krem var diş doktorlarının dolgu fln yapmadan önce sürdükleri. uyuşturuyor o bölgeyi bir süreliğine. ondan alıp ağrıdıkça sürebilirsiniz

  • safepassage  (27.11.08 12:09:57)
emekli sandigina bakan ozel hastaneler vardi. mesela ben zeytinburnundaki derman hasatanesine giderdim, adi simdi degisti hatirlamiyorum simdiki adini ama tramvaya yakindi. gittigimde en fazla yarim saat beklemisimdir, ustune milyon tane tahlil yaptirmisimdir, bi tek kagit masrafi odemisimdir bikac ytl. o hastanenin varsa dis bolumu oraya gidebilirsiniz yoksa da baska anlasmali hastaneleri internetten bulabilirsiniz kanimca.

  • sanio  (27.11.08 12:22:22)
gargara ile uyuşturmayı denedim bana mısın demedi. anestolü de alternatiferim arasına alıyorum. sağol safepassage kardeş.

sanio kardeş senin bu öneri müthiş, sağol. ama özel diş hekimlerine gidilince tamamı karşılanmıyordu emekli sandığı tarafından. özel hastanelerin diş bölümünde de aynı uygulama var mı acaba? varsa bu konuda bilgisi olan, yani özel hastanede diş bölümünde emekli sandığı geçer diyen, bilgi ve tecrübelerini bizle paylaşırsa kendisine berhüdar olması dileklerimizi sunarız.
  • ak you war  (27.11.08 14:23:12)
tribal enfexion kardeş bu çok sağlam bir alternatif oldu benim için. en son baktım bu devlet anayasada yazdığı gibi sosyal değil(ki zaten değil ama bu ülkeye şans tanımadan edemiyorum) yakıp gemileri gideceğim özele. sokakta ilk gördüğüme gitmektense böyle bir öneri üzerine gitmek daha iyi olur benim için, çok sağol. bu arada tıp öğrencisi değil daha da önemlisi hukuk fakültesi son sınıf öğrencisiyim 8)

  • ak you war  (27.11.08 14:50:35 ~ 14:51:13)
ben medipole diş için gittiğimde ne emekli sandığı ne ssk bilmemne hiçbiri geçmiyordu. tıkır tıkır para ödedik. sanırım diş bakımı lükse girdiği için ssk gibi sigortalar karşılamıyorlar.

  • safepassage  (27.11.08 23:08:06)
bir hukukçu olarak mevuzatı araştırdım :) değişik tiplerden diş sorunlarına bağlı olarak değişen 30-45-90 günlük süreler içinde tedavi imkanı olmadığı gerekçesi ile kamu hastanelerinden özel hastanelere sevk almak gerekiyor. bu halde bile sosyal güvence sadece o tedavi için belirlenmiş liste fiyatına kadar karşılıyor. yani anlayacağınız liste fiyatını aşan miktar cepten çıkıyor. bu halde sorumuz son olarak şu hali alıyor:

istanbul il sınırları içinde emekli sandığı sosyal güvencesine sahip bir insan evladının beklemeden(beklese bile makul bir süre) en az sıkıntı ile diş tedavisi yaptırabileceği bir sağlık kurumu mevcut mudur? mevcut değil ise nerde bu devlet? nerde bu millet?
  • ak you war  (28.11.08 00:38:52)