Wellbutrin & Sigara Bırakma meselesi

Selam herkese,

$imdi bu sigara bıraktırma polikliniğine gidildi, Champix alabilmek için engel var mı yok mu öğrenme niyetiyleydi aslında.. Ne olur ne olmaz diye.

Doktor ablamız Wellbutrin adında bir ilaç yazdı reçeteye, Zyban ile aynıdır, reçeteyle git, ödeme yapmadan alırsın vs dedi.

Yalnız bu ilaç hakkında pek sağlıklı bir şey bulamadım ben, doktora da güvenemedim diyeyim. Aklımda hala gidip Champix almak var. Antidepresan sonuçta, bünyenin içine etmesin, sigaradan kurtulduk derken bu ilaçla baş derde girmesin diye de çekinceler var.

Kullanan eden var mı sigara bırakma amacıyla? Nedir ne değildir?

gönül rahatlığıyla kullanabilirsin.

+ları:
+ 2. kutudan sonra sigara içesin gelmiyor (ben de inanmamıştım başta, çok güzel ilk muayene hikayesi de var dinlemek isteyene, kafa doktora denk düşünce :) )
+ kilo verdiriyor ( hatun kişiler buraya dikkat, ben 3 ayda 10 kilodan fazla verdim!)
+ ilk kutunun yarısından sonra antidepresan etkisi başlıyor.

-leri:
- ilk kutunun ilk yarısında hafif bir paranoyak hal basıyor insanı
- tipik antidepresan özellikleri - isteksizlik- (er kişiler bu sizin içindi, hatun kişiler zaten isteksiz)

saygılar, sevgiler, dumansız kokusuz hayata da merhaba
  • fthdzgn  (27.09.12 19:36:04)
@fthdzgn: konsantrasyonu ve yanında siniri arttırdığı doğru mu peki?

  • ludmilla  (27.09.12 19:43:39)
bana hiç bişey yapmadı. sinirlilik falan. gayet normaldim. ama rahatlattı.

  • iddaaci  (27.09.12 20:34:12)
Güvenle kullanılabilir.

  • eccocan  (27.09.12 21:19:51)
@fthdzgn
wellbutrin kolay kolay cinsel isteksizlik yapmaz.

  • i am what i am given  (28.09.12 01:26:13)
O zaman kullanıyorum ben bu ilacı.. Teşekkürler :)

  • hayal bilgisi  (28.09.12 09:12:41)