Sarma Sigara

Ilk 2 yili Camel Soft, son 2 yili Winston Light olmak uzere 4 yildir sigara iciyorum. Sigaraya verdigim parayla sanirim orta olcekli bir araba alabilirdim. Bu maddi kulfetten kurtulmak icin sarma sigara icmeye karar verdim. Golden Virginianin methini cok duydum. siz ne onerirsiniz? Ne tur kagit almaliyim, nasil bir filtre almaliyim? Ayrica elim bu sarma islerine pek yatkin degil OCB`nin tabakali sarma zamazingolarini nerden bulabilirim?

onun için aletler var ama ondan önce bilmen gereken bişey daha var.1 ay tütün içsen boğazında deli gibi balgam olur hani bu sokakta gördüğün öksürdüğünde ağzından balgam fırlayan amcalar varya hah işte onlardan fazlan olur eksiğin olmaz.golden virgina'da iyidir bence beğendiğim nadir tütünlerden.

  • at s2 yan cek  (25.09.12 23:17:53)
ben de camel içiyodum. golden virginia veya drum alırsan camel i aratmaz. ocb nin mavisini alabilirsin. başlarda sarmakta zorlanabilirsin ama 1 paket tütünü bitirene kadar öğrenirsin. öğrendikten sonra arap tan başka kağıt kullanılmaması gerektiğini düşünüyorum. internette bir sürü sarma videosu var hem öğrenmesi de zevkli. birkaç sigaradan sonra tütüne alışıyorsun zaten balgam yapacağını düşünmüyorum.

  • tukenmez adam  (25.09.12 23:22:52)
bu maddi kulfetten kurtulmak icin birakmayi deneyebilirsin mesela. birakinca %100 calisiyor, paran gitmiyor :)

  • she was my baby  (25.09.12 23:55:57)
golden virginia + mavi ocb + slim filter

bu üçünü tedarik et. sadece elinle sar ve elinle sarmayı öğrenmek için çaba sarfet. makine kullanamazsın keza bu tütün nemli tütündür ve makineyle sarılmaz. on-onbeş tane sarayım da yolda çıkarır çıkarır içerim diye stoklama. nemli tütün olduğu için sarıldıktan sonra beklerse kurur ve boğazı tahriş eder. ziyadesiyle ciğeri de çok rahatsız eder. kuruluk hissedersin kötü bi durum. kolay gelsin. bu arada bi paket içersin bittikten sonra ikinci paketi alır mısın almaz mısın pek sanmıyorum almazsın. alışmışsın sen kolaycılığa paketten çıkarıp içmeye.
  • alexsandro de souza  (25.09.12 23:57:18)
valla birader golden virginia drum vs diyorlar ya hiçbirini begenmedim onların zaten pahalıya satıyorlar sik gibi. hele ocb sarım kağıtlarını denesi 3 teleye veriyorlar beylikdüzünde. arap desen bulamazsın. neyse. sen siktir et burda yazılanları git bi tütün satan yere farklı farklı olur bi iki nefes al her birinden de ki aga bana şundan ver artık hangisini beğenirsen. nerenin tütünü oldugunu muhakkak sor. sarı ve inci kıyılmış olanların içimi daha güzeldir. tütünden hafif ot ahır kokusu duyarsan alma, iyi temzlenmemiş demektir. sarma aleti diye sana çekmeli tabanca kaktırmasınlar, kağıdı yırtar adam gibi doldurmaz baya külfetlidir. bir iki ay içinde elinle daha rahat sarar hale gelirsin. onu da yapamadın ocb'nin 20 lira civarında hem sarma zamazingosu hem de tütün sgara tablası nietine bi aleti var. ondan al. fitili 8 mm'lik alırsan sen rahat edersin. az içirtir açık tütün, ama çok kokutur haberin olsun. ne ulan öyle golden drum bilmem ne. kız gibi türkiye tütünü varken. allahım ya.

  • Agnahie  (26.09.12 00:09:40)
hacı o kadar çok içiyosan tütün de cebini yakar senin. en iyisi gitçen eminönüne hoşuna giden adıyaman tütününden kiloyla alcan. ama golden virginianın tadı da başka tabi. bi de kalın filtre al alcaksan.
edit. kalın derken iyice kalın değil. ince olmasın yani.

  • klark  (26.09.12 00:16:31 ~ 00:18:14)
golden virginia + turuncu kağıt + normal bot filter bunlar 20 lira tutuyor.
bi süre kullandım baktım içimi gayet güzel ama 5 günde 1 paket golden virginia bitiyo hesaplayınca 4 günlük winston ile aynı para sonra winstona geri döndüm. ama diyorsan ki ben illa saracam. Arap kağıdı sakın alma hocam çarşaf için. tütün içinde golden virginia candır. hadi iyi sarmalar.

  • tanzanya kackini  (26.09.12 14:09:57)