kitap önerisi

Arkadaşlar baya uzun süredir(4-5 ay) kitap okuyamadım, sıkmadan bilgi veren, öğreten kitapları severim genelde. Roman olarak da olasılıksız tarzı kitapları seviyorum. var mı şöyle sahalara hızlı bi dönüş yapacabileceğim kitap?

ne konuda bir şeyler öğrenmek istersin? onu söyle, bildiğimizi diyelim kardeş :)

  • cagdas donem kuramcisi  (21.09.12 21:54:25)
ihsan oktay anar'ın tüm kitapları.

  • yazik ziyan  (21.09.12 21:54:28)
ben de aynı başlıkta soru sormuştum.kendi duyurum sandım baktım değilmiş :)

  • rock n roll  (21.09.12 21:58:06)
Metin Aydoğan-Bitmeyen Oyun: Türkiye'yi Bekleyen Tehlikeler (memleket meselelerine alaka duyarsan bu yani...)

  • çakmahesab  (21.09.12 22:00:07)
@cagdas donem kuramcisi
Hayata dair farklı bakış açısı kazandırabilecek her türlü kitaplar..

@rock n roll
yalnız değilsin ;)
  • turkishblue  (21.09.12 22:01:25)
sıkılmadan diyosan murat menteş derim. herkese de öneriyorum zaten. koşarak al ve oku bence.

  • golgem var iyi ki golgem var  (21.09.12 22:05:30)
otostopçunun galaksi rehberi

  • hitsumo  (21.09.12 22:07:26)
o zaman abi bir iki şey önerebilirim: ali şeriati'nin insanın dört zindanı, immanuel wallerstein'ın european universalism, jared diamond'ın tüfek mikrop ve çelik, dawkins'in kör saatçi kitapları, farklı konularda, bir iki şey verir belki. tübitak'ın sicim teorisiyle alakalı bir kitabı vardı, adını unuttum şimdi, o da iyiydi. hatta fizikle aran yoksa fiziği bile sevdirebilir, öyle iyiydi :)

  • cagdas donem kuramcisi  (21.09.12 22:09:01)
Çok teşekkürler arkadaşlar hepsini araştırıyorum yazın lütfen..

  • turkishblue  (21.09.12 22:12:32)
iskender pala'nın kitapları genelde öğreticidir tarih, edebiyat, coğrafya içerir. birçok şey katabilirsin bu yazardan kendine.
sürükleyici dersen sherlock holmes serisi var kapılabilirsin serilerine.
khaled hosseini romanları can alıcıdır, duyguludur, düşündürür.
şifrelerle boğulayım kitap beni yorsun istiyorsan elbette dan brown'u öneririm. eğer istersen mesaj atarsınız bu yazarlara ait kitap isimlerini de yazabilirim can alıcılarını.
iyi akşamlar diliyorum.
  • erenbey  (21.09.12 22:27:35)
glenn meade kitaplarıyla sahalara giriş yapabilirsin.

  • halitkin  (21.09.12 22:32:00)
frank herbert - dune

  • kugsel adam  (22.09.12 01:09:09)