5 dkda yapılacak pratik tatlı

araştıracak vaktim yok, uğraşacak vaktim de yok.

evde hemen herşey var. akşama misafir gelecekmiş. güzel, pratik, kısa sürede bitecek, mümkünse test edilip onaylanmış bi tatlı tarifi rica ediyorum.
bi kase/tabak/dilim de size göndercem.

edit: puding türevi hazır tatlı tozlarından yok, ona göre bi tarif vermeyin yani.
siz yazadurun, ben temizlik yapayım..

meyve salatası üzerine çikolatalı sos ya da muhallebi.5 dk da olmaz ama kitchenette de yapıyorlar.cevizli elmalı.elmaları rendeyelip kavuruyosun cevizleri de parçalayıp üzerine atıyorsun asıl tadı toz tarcın veriyor.bu da bir secenek olabilir.

  • artemiss  (21.09.12 18:24:09)
mozaik pasta tarifi vercektim,ama tarifini unuttum üzgünüm :)

  • rock n roll  (21.09.12 18:30:36)
Supangle
Malzemeler:
1 litre süt
1 su bardağı şeker
1 su bardağı un
1 yumurta
1 paket kakao
2 su bardağı su (soğuk)
1 kutu şokella (200 gr)
Yapılışı:
Bütün malzemeler karıştırılır.
Muhallebi kıvamına gelinceye kadar pişirilir.
Ateşten alınınca 1 paket kakao, 2 su bardağı soğuk su ve 1 kutu şokella eklenir.
İyice karışana kadar mikserle çırpılır.
Kaselere boşaltılır.
İsteğe göre süslenip buzdolabında iyice soğuduktan sonra servis edilir.
  • deepestblue  (21.09.12 18:42:53)
irmik varsa, bir litre süte, 12-13 yemek kaşığı toz şeker ve 7-8 yemek kaşığı irmik ekleyip kaynatana kadar karıştırın.

eğer isterseniz, altına biskuvi dizdiğiniz tepsiye ya da direkt olarak bir kaba dokerek sogutun.
  • sopiro  (21.09.12 19:50:18)
1 paket petibore parçala (bir kenarda dursun)

başka yerde bunları çırp (şeker erisin)
3/2 paket margarini de erit.
1 paket kakao
1 yumurta
1 su bardağı toz şeker
1/4 bardak süt (koymaya bilirsin)

bu karışımı parçaladığın bisküvinin üstüne dök.
biraz karışsın, çok parçalama hamur gibi değil de aralarda bisküvi parçaları kalsın.

şu satılan uzun dikdörtgen kekler gibi şekle getir

at bunu streç film ile at dolaba

katılaşınca kesip sevis et, ohh mis....

karıştır.
  • chemicalbass  (21.09.12 20:03:58)
puding

  • sndnzr  (21.09.12 21:16:07)