Sevgili =? Dost =? Sırdaş

Birlikte olduğum her insanı en iyi arkadaşım yaptım. Dostum, sırdaşım. Çok güçlüyümdür, illet bir çocukluk geçirdim. Güçlü yetiştirildim. Sorunlarında ellerinden tuttum kaldırdım. Güç verdim.

Neden bilmiyorum, birlikte olduklarım hep benden önce çok güçsüz olan insanlardı. Ben iyileşmelerinde yardımcı oldum. Özgüven kazandırdım. Ayağa kaldırdım. Sırdaşım yaptım. Kafam bozukken gidip arkadaşlarımla içmek yerine omzuna kafamı koydum. Anlattım.

Ben mi yanlış yaptım? Yani şimdi bakıyorum ki, güçlü biri olarak ben de düşebiliyorum. Tökezleyebiliyorum. Hayat bu.. Çelme takmadan durmuyor.

Şöyle beni elimden tutup ayağa kaldırıp kendime getirecek bir kızı kadını tanımadım. Yok demiyorum. Ben tanımadım. Belki bulamadım. Hatta bazen ben düştüğümde bu onların gözünde bir eksi gibiydi sanki. Güçsüzlüğü gösterme durumu olabilir, emin değilim.

Ben mi yanlış yaptım? Sevdiğin kadın sadece sevdiğin kadın mıdır? Sırdaşın, dostun olamaz mı? Tökezlediğinde, tutup kaldıramaz mı?

evet yanlış yapmışın.
tarif ettiğin manada güç; "ben mi yanlış yaptım" demez kanımca. çünkü yanlış olduğunu bilir insanların geneli. amma ve lakin işte insan olmak bile bile ladese mahkum kılar insanoğlunu. en nihayetinde bir dağ başında yaşayamıyoruz.

  • cecilia  (16.09.12 15:41:33 ~ 15:57:57)
olurmuş gibi durur ama her şey düzelmeye başlayınca kopmaya başlarlar. herkesin tanıdığı bildiği buna en güzel örnek çift : sertab erener - levent yüksel çifti.

  • kakao  (16.09.12 15:48:25)
zayıf insanlar ve güçlü insanlar aynı dünyada yaşıyorlar. bu ondan dolayı zor bir durum. güçlü inanların güçlü insanlarla olduğu bir dünya güzel olabilirdi. gerçi bu kategoriye şöyle bir bakınca kimler kimler girer!
her neyse.
yanlış diye bir şeyin olduğuna inanmıyorum.
sevmek, sadece sevmek değil ki; sevdiğin kadın, sadece sevdiğin kadın olsun.
sevmek tek başına çok sıkıcı, yanına sağlam arkadaşlar edinmesi gerekiyor.
sırdaş veya dost yapılmaz bir insan, olur. sanıyorum senin durumundaki ince detay bu olmalı. zaten bu kelimelerin klişeliğine gerek kalmadan bir şey olmuşsa olmuştur.
İnsanlar birbirlerini tökezlediğinde tutmak ya da düştüğünde kaldırmak gibi niyetlerle ilişkiye başlamadıkları gibi, bunu yapmak zorunda da değillerdir.
Bana göre ideal bir ilişkide, düştüğünde, dünyanın sonuna kadar birlikte düşmek, gerkirse evrenin genişleyen limitlerine kadar düşmek daha sağlıklı bir ilişkiyi tasvir/temsil edebilir. Veya karşındaki insan tökezlerken ya da düşerken değil, bunlar olmadan önce öngörü sahibi olup, o insanın başına bunlar gelmeden önce sezebilecek ve uyarabilecek kadar da dikkatli bir şekilde o insana değer vermeyi gerektirir.

ama bunlar ideal.
gerçekte bunlar olmuyor.
  • fauxhumanitas  (16.09.12 15:58:19)
sevdiğin kadın sırdasın,dostun oldugunda gercekten sevdiğin kadın olur.o kişi her zaman cıkmıyor karsımıza tabii.dogru kişi denilen kişi.

  • yuvarlanantencereninkapagi  (16.09.12 16:03:52)
Olur niye olmasın? Siz doğru yapmışsınız ama denk gelmemiş herhalde.Sıkmayın canınızı.

  • grgn  (16.09.12 16:31:22)
gerceklerle yüzles sandigin kadar güclü degilsin hocam.

  • serabetan  (17.09.12 10:15:49)
insanlar karşılarındakinde bu dirayeti farkettikleri zaman bilinçsizce bir rahatlama hissediyor olabilirler.sizin bir sıkıntınız olduğu takdirde "o kendi halleder" intibasını bırakmış olabilirsiniz.bazen güçlü insanların da problem yaşadıklarına ve yardıma ihtiyaç duyabileceklerine inanmak lazım.

  • ysrn  (17.09.12 10:27:32)