kan grubu testi hataları

Bu kan grubu testlerinde hep hata oluyor sanki.
çok duydum böyle iki ayrı testte iki ayrı sonuç çıkıyor diye.Hatta üçünde..
Niye oluyor bu yazıyordu bir yerlerde ama unuttum.

Asıl beni meraklandıran,biz bu test sonuçlarını ehliyetimize yazıyoruz,çeşitli formlara yazıyoruz;peki olur da bir kaza oldu,bir acil durum oldu,doktorlar ehliyete falan bakıp hemen basıyorlar mı kanı?Sonra haybeye göçüyor muyuz bu dünyadan?

Bakmıyorlarsa bu ehliyete,niye kan grubumuzu yazıyoruz?

bazı insanların kan grubu değişkendir.onun dışında ne sebep vardır bilmiyorum.

  • dunyanin en gereksiz adami  (21.11.08 23:25:09)
anne babadan kan grubu öğrenilip de aşağı yukarı sonuçla karşılaştırılabilir. babam b annem a grubundaydı benim zaten büyük ihtimalle ab olacaktı fakat yaptırıp testi emin oldum. testte hata olması aşırı düşük bir ihtimal yani.

ehliyete de tabi ki bakarlar, her bilginin yazdığı ve sürücünün yanında kesin olarak olacak belge o.:)
  • passion rules the game  (21.11.08 23:46:17)
b- çıkan kan grubu sonucumdan sonra(amerikan hastanesi)labaratuara gidip ''ya yanlışlık var ya da ben evlatlığım demiştim'' sonra apar topar bir daha baktılar yine b-.sonra başka biri geldi o baktı bu sefer b+ dendi.muallakta kalındı ve tekrar kan alınıp bakıldı b+ kararına varıldı ve ehliyetime aynen yazıldı. sonra bir gün kan grubu kartı almam gerekti ve bana kapı gibi a+ kartı verdiler. ben bu olayı kendi doktoruma anlatınca beni hemen cerrahpaşa hemotolojiden bir doktora yönlendirdi ve doğum, ameliyat vs. gibi bir şey olur diye bayağı da acele ettirdi.sonuç a+ çıktı fakat böyle değişken sonuçlarda alt gruplar denen bir şeylere bakıyorlar ve öyle karar veriliyor. ehliyetimde hala b grubu ama üstünü tipeksledim:) hatta bi polisle birbirimize bile girdik. napim değiştiremedim,ölmekten iyidir:..

  • jade  (22.11.08 20:47:09)