istanbul, kalacak yer.

merhaba
bir haftaya yakın süredir kadıköy, üsküdar, beşiktaş, osmanbey civarlarında döne dolaşa ev aramaktayım. lakin kiralar uçtukça uçuyor, emlakçıların atmadığı takla kalmıyor. feci halde yorgun, bir de buraya not düşeyim dedim. çok tenhalarda kalmayacak bir semtte ev aramaktayım. merkez sevdasından geçtim, ev olsun, güzel olsun diyorum. mesela kombili 2+1 max.800tl, 1+1 450tl gibi. elinizin altında, aklınızın ucunda bir yerler varsa lütfen paylaşın.
ya da eve çıkmak içün birilerini arıyor ya da evinizi paylaşmak istiyorsanız ona da talibim. yaş 25, kışları ingilizce öğretmeni, mümkün olduğunca çevirmenim. sigara kullanıyorum. erkek arkadaşım ankara'da yaşıyor, dolayısıyla istanbul'a geldiğinde beraber kalabilelim, arkadaşlarım da eve gelebilsin isterim rahatça. eve dair her türlü paylaşıma eşit ölçüde açığım. ev eşyam da var.
aklıma gelen şimdilik bu. soruları, yorumları yardımları bekliyorum.
iyilik güzellik ola.

sorunuzun cevabı olmayacak tam olarak, ama bir iki bir şey yazayım istedim. şu an üniversiteler açılıyor, şehre yeni gelenler oluyor diye kiralar fırlamış durumda evet. kasım gibi kiralar artık düşmeye başlar ama. birkaç aylığına kalacak bir yer ayarlayabilirseniz sonrasında daha makul bir yer bulabilirsiniz belki.

öte yandan, saydığınız semtlerde, kiraların daha makul olduğu zamanlarda da o fiyatlara ev bulmanız pek mümkün değil. ben istanbula geldiğimde, 3-4 yıl önce işte, beşiktaşta 30 metrekare stüdyo eve 500 tl ödedim, şimdi yine beşiktaşta 1+1 kutu gibi bir eve ne zorum varsa 950 ödüyorum. bir de eve gireli birkaç yılı geçtiği için bu civar evlere göre düşük kalıyor artık kira. merkezde çok ucuza bir şeylere denk gelseniz dahi ev muhtemelen sorunludur.
bütçeyi zorlayabiliyor musunuz ona bakın. ya da merkezde ev arkadaşı arayın derim şahsen. kolay gelsin pek çok.
  • idyl  (15.09.12 23:44:28)